Голова райради у Дніпродзержинську погорів на хабарі, купуючи офіс для Партії регіонів

 

Євген Дейнега, оштрафований за хабар. Фото з сайту sobitie.com.ua

Євген Дейнега, оштрафований за хабар. Фото з сайту sobitie.com.ua

Три останні роки ми можемо спостерігати процес зрощення державного та партійного апарату:  керівні посади на всіх рівнях влади займають майже виключно члени “Партії регіонів” та їх сателітів – комуністів.

Як правило, партійці використовують своє службове становище не для “покращення життя вже сьогодні”, як обіцяли лідери ПР під час виборчих кампаній, а для власного збагачення або ж на благо своїх партій.

І цей процес спостерігається не лише на загальноукраїнському рівні. Черговий тому приклад -випадок у Дніпродзержинську, де голова Баглійської райради міста Євген Дейнега отримав хабар від місцевого підприємця... на купівлю офісу для районної організації правлячої Партії регіонів. 

Пізніше в  суді чиновник пояснював:“Керівництвом Дніпропетровської обласної організації Партії регіонів було поставлено завдання пошуку офісу для районного осередку партії. Я особисто знайшов будівлю, яка знаходилась на балансі одного з комунальних підприємств, але за борги була виставлена на торги. Торги ми виграли, запропонувавши за майбутній офіс 42 тисячі гривень”.

На той момент партійці встигли зібрати 20 тисяч гривень, але ще треба було зібрати 15 тисяч, які через три тижні забов'язувались внести на рахунок податкової служби для погашення застави.

Дейнега попросив у кожного із трьох своїх заступників по 5 тисяч гривень у борг, розраховуючи повернути ці кошти (само собою зрозуміло) не з власної кишені, а за допомогою хабаря, який планував отримати за рахунок вирішення якогось із питань.
Зі слів Дейнеги, два рази на місяць до нього як голови райради приходять громадяни для вирішення різного роду питань, “у тому числі пов'язаних із підприємницькою діяльністю”.

“Десь у десятих числах квітня 2012 року до мене на особистий прийом прибув хлопець, який назвався Артемом, із проханням на дозвіл тимчасово (у весняно-літній період) торгувати пивом на території нашого парку. Бо у зв'язку із вступом у силу низки нових законів, які регламентують розміщення тимчасових споруд, порядок узгодження їх розміщення до кінця не визначений”, – зазначив екс-голова.

Нагадаємо, згідно з чинним законодавством, дозвіл на розміщення малих архітектурних споруд надається органом містобудування.  А затверджується місцевими радами.

Але на той момент управління архітектури і містобудування Дніпродзержинська вже рік відмовлялося надавати дозволи на розміщення торгових точок для підприємців, мотивуючи це колізіями чинного законодавства.

Такий порядок речей, вочевидь, не міг не влаштовувати наших чиновників, бо у них виникала додаткова можливість для поповнення власних кишень.
Про нові можливості знав і Євген Дейнега, коли Артем просив у нього “до рішення сесії” заплющити очі на його павільйончики з пивом.
“Артем попросив у мене дозволу поторгувати до вересня. На що я погодився, пообіцявши не чинити перешкоди в здійсненні його діяльності. Таке рішення я прийняв, бо розраховував отримати грошову винагороду від підприємця”, – пояснював суду Дейнега.  “Поторгувавшись мі зійшлися на сумі в 12 тисяч гривень. Я зробив скидку бо терміново треба було платити за офіс”...

...Але ж фактично ні в компетенцію голови райради, ані самої райради не входить надання дозволів на розміщення тимчасових торгових споруд – лише у випадку виявлення “оних” голова райради має право вимагати від земельних ресурсів міста, санітарного лікаря або ж навіть міського голови та прокурорів ліквідації “незаконно розміщених об'єктів”.

Перипетії цієї історії відбувалися у березні-квітні 2012 року. Тоді Дейнезі не пощастило. Чи то міфічний Артем, (прізвище якого чиновник забув), “злив” його, чи то правоохоронці давно “вели” горе-голову. Заарештували Дейнегу всього через півгодини після отримання хабаря на офіс.

“Як тільки Артем положив гроші в бардачок моєї машини, ми попрощались, і я поїхав.  Проїхавши кілька кварталів, я зупинився на заправці, щоб заправити авто, – в цей час до мене підійшли молоді люди, які назвалися працівниками міліції і попросили вийти з машини”...

Прибуткову діяльність одного з чиновників було припинено.

Та важко навіть уявити, скільки бюджетних коштів у масштабах країни тільки по вищеописаній схемі, оминаючи державний бюджет, осідають у бездонних кишенях “слуг народу”. Рахунок іде на мільйони доларів...

p.s.18 квітня 2013 року Баглійський райсуд Дніпродзержинська, в якому слухалась справа екс-голови, виніс доволі м'який вирок, забов'язавши Євгена Дейнегу заплатити штраф у сумі 49 тисяч гривень.