Україна посіла третє місце в Європі за рівнем корупції в бізнесі, – Ernst & Young

КорупціяУкраїна посіла третє місце в Європі за рівнем корупції в бізнесі. Відповідні дані містяться в дослідженні консалтингової компанії Ernst & Young, опублікованому 7 травня 2013 р., повідомляє Deutsche Welle. Так, 85% українських менеджерів визнають, що без хабара в країні не обійтись.

Водночас, першу сходинку в рейтингу посіли бізнесмени Словенії - 96% менеджерів у країні вважають підкуп буденною справою. На другому місці серед європейських країн опинилась Хорватія (90 %).

Не набагато кращою є ситуація в Словаччині, Греції, Сербії та Росії. Понад 80% респондентів вказують на поширену в їхніх країнах корупцію. Таким чином, усі ці держави за глибиною корумпованості економіки знаходяться майже на одному рівні з Кенією (94%) і Нігерією (89%).

Найменш поширеною є корупція в Швейцарії. Тут лише 10% менеджерів зауважили, що хабарництво відіграє роль у їхньому економічному житті. Крім того, про корупцію говорять лише 12% бізнесменів Фінляндії та Швеції і 17% норвезьких бізнесменів. Німеччина з 30% опинилась на середньостатистичних позиціях за рівнем корумпованості в європейській економіці.

Як пояснює Штефан Гайснер з компанії Ernst & Young, у багатьох європейських країнах ситуація загострилась внаслідок економічної кризи. За його словами, як повідомляє німецька газета Die Welt, у багатьох країнах, незважаючи на кризу, підприємці перебувають під тиском, аби презентувати відмінні економічні показники. Тому чимало хто з менеджерів не стримується перед тим, аби домогтися поліпшення результатів за допомогою сумнівних методів.

Працівники фірм, як правило, не мають особистого зиску від того, коли за допомогою хабарів намагаються покращити становище компанії. Однак, як застерігає Гайснер, таким чином вони роблять "ведмежу послугу" своєму підприємству.

"Корупційні скандали можуть загрожувати подальшому існуванню фірми", - каже експерт.

На його думку, компанії повинні не лише на словах боротися з корупцією, а запровадити чіткі внутрішні антикорупційні правила й постійно контролювати їх дотримання.

РБК Україна