Небезпечні хімічні речовини місцева влада «сховала» на околиці міста!

2165_1Саме слово “пестицид” вже у значній мірі окреслює пов’язані з ним проблеми. Корінь “цид”, який походить від латинського слова “вбивати”, говорить: безпосереднє призначення цих речовин — убивство, умертвіння живого, війна з природою. Корінь “пест” і зараз у багатьох мовах світу значить “шкідник”, дає зрозуміти,  що всі істоти людина поділяє на корисні для нього і шкідливі, відмовляючи другим у праві на існування.

“Пестициди” — широке поняття, яке охоплює багато хімічних сполук, що пригнічуючи діють на живу природу. Найбільш розповсюджені та відомі інсектициди, які умертвляють комах; гербіциди, які знищують травянисті рослини; фунгіциди, направлені проти грибків, і родентициди, згубні для гризунів. Але існують засоби і проти інших груп живих істот: акарициди (кліщі), іхтіоциди (риби), нематоциди (круглі хробаки).

Місто Сквира – невеликий населений пункт на півдні Київської області з населенням близько 20 тисяч мешканців. На відміну від близьких до Києва населених пунктів наше містечко не є інвестиційно привабливим, відповідно  тут не скуповують земельні ділянки, не будують підприємства і не створюють у великій кількості нові робочі місця.
За останні роки місцева влада не вжила жодних заходів для того, щоб покращити інвестиційну привабливість та соціально - економічний стан міста. І, мабуть, саме тому населення Сквири поступово зменшується, а молодь виїжджає до інших міст у пошуках роботи та кращих перспектив для своїх родин.

Проте у Сквирі є частина громадян, які намагаються контролювати владу, впливати на процес прийняття рішень та дбати про майбутнє свого міста. І це вселяє надію на краще майбутнє.

Радянські часи залишили на Сквирщині страшну спадщину, а саме, десятки тон старих невикористаних пестицидів, які майже в усіх селах району зберігались у непридатних для цього умовах, забруднюючи навколишнє середовище.  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Протягом трьох років громада Сквирського району боролась і направляла звернення до різних інстанцій з вимогою негайно вивести з території Сквирського району непридатні пестициди. В підсумку було вивезено непридатні хімікати з усіх сіл Сквирщини, проте, як завжди, влада недопрацювала, і виявилось, що вивезли їх не на утилізацію, а скинули на окраїні міста Сквира.

Коли ми виїхали на місце, то були вражені умовами зберігання і халатністю, з якою місцева влада відноситься до питань утилізації хімікатів, адже місткості  з отрутою зберігаються під відкритим небом, а їх вміст через тріщини в корпусі просочується в грунт.

У минулому році було адресовано відповідні звернення голові райдержадміністрації та міському голові Віталію Писаренку, з вимогою прибрати небезпечні хімікати з міста, проте «віз і нині там».

Не можна виключати, що погіршення здоров’я містян та погані результати лабораторних досліджень грунтових вод у Сквирі пов’язані, зокрема, з забрудненням поверхні землі різноманітними хімікатами. OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Адже, як зазначають вчені паралельно зі збільшенням використання пестицидів накопичувалися й докази їх негативної дії на довкілля.

Як і попереджали екологи, швидко виявилися негативні наслідки “хімічної війни” людей проти комах і рослин. Завдяки новим результатам досліджень знову підтверджено вплив пестицидів на підвищення ризику розвитку хвороби Паркінсона, - повідомило видання Daily Mail.

Дослідження, проведені у Даласі (США) південно-західним медичним центром Техаського університету підтверджують сильний взаємозв’язок між кількістю пестицидів та частотою випадків виникнення хвороби Паркінсона у людей.
Досить сумну картину виявили вчені, які наприкінці 80-х років XX ст. глибоко дослідили стан здоров’я населення у районах інтенсивної пестицидизації сільського господарства. Найсильніше постраждали діти до 14 років, які росли і формувалися в отруєному довкіллі.

Рекордними для території СРСР там була смертність дітей до року і відсоток народжених вже мертвими, хвороби матерів, випадки анемії, туберкульозу, вірусного гепатиту та багатьох інших хвороб, характерних для нерозвинених і бідних країн.

Представники влади Сквири не реагують на чисельні звернення з вимогою прибрати з міста та утилізувати отрутохімікати. Пасивні і екологічні служби, в обов’язки яких входить контроль і запобігання порушенню природоохоронного законодавства. Саме тому нашою командою буде підготовлено відповідні запити на прокуратуру.
У Київській області ще у 2011 році було затверджено відповідну цільову программу та виділено декілька мільйонів на утилізацію усіх пестицидів області. Куди пішли гроші?