Кілька слів про безстрашних волинських валютників

Фото з сайту vidomosti-ua.com

Фото з сайту vidomosti-ua.com

Кожен із нас так чи інакше брав участь у валютних операціях: при виїзді за кордон, при спробі вберегти себе від гривневої інфляції чи просто бажаючи зберігати свої кошти в іноземній валюті.

Купити або продати гроші в обміннику сьогодні не є проблемою при наявності паспорта, але громадяни не завжди користають з можливості зробити це законно. 
Напевно, усі звертали увагу на підприємливих молодиків, які крутяться біля обмінників, півголосом пропонуючи "долари, євро, рублі".

За неофіційними даними правоохоронних органів, тільки на вулицях Луцька щодня торгують валютою щонайменше півсотні міняйл. Особливо «рибні» місця для них – ЦУМ, «Варшавка» (Завокзальний ринок) та «Старий» (Центральний ринок).

Так звані "валютники" – це пережиток 90-х., люди, що завжди намагались заробити на коливанні валютного курсу, або і просто на відсутності в даний момент паспорта у бажаючого обміняти гроші.

По-суті ж, усе набагато глибше. Ці люди знають як, де і кому можна збути валюту, часто виконуючи замовлення на її скупку чи продаж для фірм з «тіньовим» оборотом. Діяльність – відверто незаконна. То чому ж вона ще й досі не припинена відповідними органами?

Відомі випадки, коли люди, поставлені державою для забезпечення дотримання законності та боротьби з торгівлею грішми, вирішують скористатись службовим становищем та поповнити власну кишеню.

Так, у Володимирі-Волинському був затриманий начальник сектора Державної служби боротьби з економічною злочинністю міськвідділу УМВС за хабарі, які він брав з місцевих "валютників".

Замість того, щоб виконувати свої прямі обов’язки, капітан міліції вирішив підзаробити. Отримавши інформацію про 11 осіб які незаконно збували валюту на місцевому ринку, він зустрівся з одним із міняйл і пообіцяв, що дозволить йому та його "колегам" спокійно працювати за умови, що отримає від кожного по 500 гривень.

Чоловіки гроші зібрали, тож правоохоронець поклав до кишені 5500 тисяч гривень. Наступного разу він взяв по 300 гривень, але тут же був зупинений своїми ж колегами.

На досудовому розслідуванні міліціонер визнав свою провину повністю. Його дії були кваліфіковані як одержання хабара службовою особою з використанням наданої їй влади та службового становища, вчиненого повторно (ст.368 Кримінального кодексу України част.3).

Суд призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років без конфіскації майна, а також хабарника позбавили права 3 роки займати посади у правоохоронних органах .

Історія у Володимирі-Волинському добігла логічного завершення, але продавців грошей не стало менше ні там, ні в будь-якому іншому місті. Вони, як і раніше, пропонують свої послуги, особливо не ховаючись, а це значить, що міцний "дах" прикриває їх незаконні оборудки.  І особливо наштовхує на роздуми те, що міняйл, які "працюють" в найбільш людних місцях, не бачить міліція.