Офшори змушені привідкривати завісу таємничості

BritishБританський уряд повідомив, що офшорні фінансові центри: Бермуди, Кайманові острови, Британські Вірґінські острови та інші відтепер тісніше співпрацюватимуть з європейськими країнами, щоб боротися з ухилянням від податків та відмиванням грошей.

Названі офшори полюбляють також українські громадяни.

Найзаможніший українець Ринат Ахметов придбав найдорожчу квартиру у Лондоні $215,9 млн. через Water Property Holdings LTD – офшорну компанію з Британських Вірґінських островів.  Читайте - Офшор-лікс. Темні сторони глобальної економіки - розслідування журналу Укранський тиждень.

Європейські уряди, які потерпають від браку бюджетних надходжень, зараз особливо прискіпливо дивляться за потоками грошей, що можуть їх оминати. Сполучені Штати вже кілька років домагаються від Швейцарії зміни законів про таємничість банківських рахунків у тій країні.

Тепер уряд у Лондоні каже, що британські заморські території, які користуються обмеженим самоврядуванням, будуть змушені автоматично надавати інформацію про банківські рахунки і те, як ті гроші використовуються.

Британія ділитиметься цією інформацією з Німеччиною, Францією, Італією та Іспанією, які минулого року погодилися співпрацювати у боротьбі з ухилянням від сплати податків.

Новим вимогам підлягає також острів Мен та деякі карибські острови, але острови Джерзі та Ґернзі ще не погодилися надавати інформацію урядам інших країн окрім британського.