Український IronMan – Віталій Кличко розповідає світові, що боротиметься з корупцією

klitschkoЗазвичай інтерв’ю з українськими політиками майже ніколи не потрапляють на шпальти західних часописів.

Фотографії бійок у Верховній раді – це інша справа. Перекошені ненавистю обличчя та кидання яйцями у президію легко потрапляють у розважальні фотоколажі.

Поза конкуренцією, принаймні донедавна, також були активістки "Фемен", яким редактори вдячні за виправдання виставляти на свої сторінки фотографії напівоголених жінок.

Депутату Верховної Ради і лідеру партії Удар Віталію Кличку пощастило, що він – чемпіон світу з боксу. Західні часописи звертають на нього увагу і навіть запитують про політику. 

Iron Man versus the Iron Curtain (“Залізний чоловік” проти “залізної завіси”) проголошує заголовок недільного додатку британської газети Telegraph.

Автор Вілл Сторр насамперед захоплюється зростом і шириною плечей українського боксера-політика і жартує, що у темному готельному коридорі цілком міг сплутати його з велетенським морозильником із динею зверху. Майже половину розлогого викладу статті забирає розповідь про спортивні досягнення Віталія Кличка.

Лише згодом справа доходить до політики, і читачі  Telegraph дізнаються про його головну політичну мету “взятися за одну з найбільш корумпованих країн світу, найкраще знану завдяки фальсифікаціям виборів та бійкам у парламенті, і перетворити її на сучасного, ефективного, демократичного члена ЄС”.  “Саме корупція руйнує нашу економіку”, - каже Кличко в інтерв’ю. “Багато інвесторів бояться приїздити. Друге – немає конкуренції. Третє – у більшості країн понад 60% коштів у бюджеті надходять з податків від дрібного і середнього бізнесу. В Україні це менше 10%. Ось чому наша економіка не працює. Нам треба це змінити. Першим кроком буде знищення корупції”.

Автор статті зауважує, що це буде нелегко. І намагається вивідати в українського політика, як саме той збирається долати корупцію. Віталій Кличко має одну і на перший погляд просту відповідь: “Треба перезавантажити систему. Я розумію, що це буде непопулярне рішення, але іншого способу я не бачу. Ми вивчимо ситуацю, звільнимо з посад старі кадри, наберемо нових і платитимемо гідні зарплати. Для усіх буде один закон”.

На думку британського журналіста, це лунає надто просто. Звідки вз’яти некорумпованих службовців для міліції?

Кличко вказує на досвід Грузії, хоча і зауважує, що в Україні він може не спрацювати. Але побачене в тій маленькій кавказькій країні зараз, схоже, захоплює уяву українського боксера-політика. І про це він не втомлюється повторювати.