Сім’ї Арбузова, Добкіна, Лебедєва – найбагатші серед сімей чиновників

Арбузов

Фото з сайту glavcom.ua

Найзаможнішою серед сімей чиновників є сім'я першого віце-прем'єр-міністра Сергія Арбузова.Про це свідчить рейтинг, який склало видання Forbes.

"За 2012 рік, дохід родини Арбузова в 6,5 разів перевищив його власний і становить 13,4 мільйона гривень. В основному це дивіденди і відсотки", - пише видання.

У першій трійці рейтингу, інформує видання, крім Арбузових, опинилися сім'ї харківського губернатора Михайла Добкіна і міністра оборони Павла Лебедєва.

Їхній дохід становив 10,2 і 4,3 мільйона гривень.

Звідки такі суми, декларанти пояснювати відмовляються.

"Це дивіденди і відсотки. Всі дані вказані в декларації. З усіх сум сплачено податки. Тему сім'ї та доходів я б коментувати не хотів", - коротко пояснив Добкін.

У рейтинг також потрапили сім'ї голови Ради міністрів Криму, п'яти губернаторів, дев'яти міністрів, чотирьох співробітників АП та керівника НБУ Ігоря Соркіна.

У 15 з 20 випадків головні добувачі - саме родичі впливових чиновників.

Менше дружин, наприклад, заробляють: міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник (у нього немає будинку, зате у його дружини є катер), радник президента Юрій Каракай.

Серед чиновників, які заробляють більше своїх родичів - Добкін, міністр освіти і науки Дмитро Табачник, глава НБУ Ігор Соркін, заступник голови Адміністрації президента Олег Рафальський та губернатор Черкаської області Сергій Тулуб.

При складанні рейтингу розглядалися декларації про доходи за минулий рік всіх членів Кабінету міністрів, голови НБУ, керівного складу Адміністрації президента, штатних радників глави держави, губернаторів, голови ради міністрів АР Крим та голови КМДА Олександра Попова. Всього - 55 осіб.

Декларації ще 7 чиновників станом на 29 квітня не були оприлюднені. Шестеро з них - члени Кабміну (Юрій Бойко, Олександр Вілкул, Микола Присяжнюк, Віталій Захарченко, Раїса Богатирьова, Михайло Короленко), і один губернатор (Олександр Пеклушенко), пише видання.

Реальна Економіка