Кому дістануться 18 гектарів у Брюховичах?

ліс брюховичі гуглЛьвівські прокурори не можуть повернути незаконно вилучені рекреаційні землі у Брюховичах поблизу Львова. У квітні апеляційний суд вирішив не забирати чергових три гектари з вісімнадцяти, які продали двом маловідомим фірмам.

Дві компанії щасливих бізнесменів, викупивши два десятки гектарів, швидко прикрили бізнес, але перед тим землю продали іншим. У судах прокуратура позивається до цих інших, “добросовісних набувачів”, як їх називають у судових рішеннях, які повертати ділянки не збираються. У кільканадцяти справах прокуратура скасовує акти на право власності з перемінним успіхом: то перемагає у першій інстанції, то програє апеляцію.

Почалося все дев'ять років тому, коли Брюховицька селищна рада вилучила 19,1 га у місцевого лісництва. Майже 18 га одразу ж віддала двом фірмам, ПП “Буддизайн” та ТОВ “Новобуддизайн”, в оренду з правом викупу. Того ж року Мукачівський міськрайонний суд зобов'язав селищну раду продати землю.

Поки прокурори у судах скасовували незаконне вилучення земель, у 2008 році Брюховицька селищна рада продала ПП “Буддизайн” 8,9965 га, ТОВ “Новобуддизайн” - 8,8643 га. Вже тоді дорогу землю продали за смішною ціною - 2,9 та 3 тисячі гривень за “сотку” відповідно. Планувалося, що там будуть спортивно-оздоровчі споруди і кілька будинків для обслуговуючого персоналу.

Як тільки “Новобуддизайн” отримав акти на землю, то за кілька днів розпочав продавати ці ділянки.

8,8643 га “Новобуддизайн” продав:

  • ТОВ “Лазурит-007” - 1,1248 га

  • ТОВ “Самгородок” - дві ділянки 4,5363 га та 0,4337 га

  • Музиці Руслану Володимировичу — 0,7 га

  • ТОВ “СервісПет” - 0,2695 га

  • 4 особам, чиї імена зашифровані у судовому реєстрі — 1,8 га. Одна з цих осіб продала свою ділянку ще шістьом людям.

8,9965 га “Буддизайн” продав:

  • ТОВ “СервісПет” - 3,9605 га

  • ПП “Галицький достаток” - 3 га

  • Денису Устюгову — 2,036 га (11 ділянок).

Прокурори через суд намагаються визнати нечинними державні акти на право власності на земельні ділянки, видані цим особам та фірмам. У січні-лютому цього року вони домоглися позитивного для себе рішення щодо “СервісПет”, “Самгородок” та “Лазурит-007”. Однак ці компанії вже подали апеляційні скарги, які прийняли до розгляду. Наступні засідання відбудуться вже у травні.

Натомість, 28 лютого суд визнав право власності на ділянки за Денисом Устюговим, а у квітні приватне підприємство “Галицький достаток” виграло апеляцію, і три гектари залишилося у його власності.

На публічній кадастровій карті червоним відмічено ділянки, де прокуратура наразі програє, зеленим — виграє. На жаль, точно відмітити всі ділянки на карті неможливо. У Єдиному державному реєстрі судових рішень вказані кадастрові номери ще до поділу ділянок на менші частини. Так само не вдалося відстежити, яка доля в судах ділянок фізичних осіб через шифрування імен.

брюховичі

 

Коли розгорівся скандал навколо продажу земель, “Новобуддизайн” та “Буддизайн” пов'язували із екс-начальником обласного управління земельних ресурсів у Львівській області Михайлом Лавейкіним. Справді, власником ПП “Буддизайн” був Віктор Магазинщиков, який разом з Лавейкіним мали спільний бізнес - ТОВ “Земкомерц”. Так само Руслан Музика — це людина, яка засвітилася в ТОВ “Торговий дім “Геосистеми” разом з Лавейкіним.

Лавейкіна минулого року заарештували у дещо іншій справі. Потім відпустили. Ймовірно, назавжди, бо постанову про порушення кримінальної справи вже скасували. Прокуратура знову розпочала досудове слідство.

Новобуддизайн” належав Марії Зайцевій та Миколі Опанащуку. Опанащук продав свою фірму “Неотехбуд” Тарасу Волосецькому, який був одним із власників “Лазурит-007” - фірма, котра також купила собі рекреаційний гектар у Брюховичах. “Лазурит-007” та “Новобуддизайн” навіть зареєстрували на одну адресу: Львів, Туган-Барановського, 16.

Окрім Лавейкіна, у контексті 18 га в Брюховичах завжди згадували ім'я екс-губернатора Львівщини Степана Сенчука, якого розстріляли з автомата 29 листопада 2006 року, коли той їхав на зустріч із Володимиром Косенком. Так от, більше простежується зв'язок не з Сенчуком, а саме з Косенком, який відомий також дружбою з засудженим екс-суддею Ігорем Зваричем.

Володимир Косенко став власником 73,45% акцій ВАТ “Львівський завод газової апаратури”. Директором заводу, який нині перебуває у стані припинення підприємницької діяльності, був Володимир Гринчак — співвласник “Лазурит-007”, а головою спостережної ради - Сергій Корман, один із колишніх власників ТОВ “Самгородок”.    

Олександра Губицька, "Наші гроші. Львів"