Чернігівська міськрада продовжує безсоромно «кришувати» будівництво незаконної АЗС в місті

Бобровиця Чернігів, скандальне АЗС

Бобровиця Чернігів, скандальне АЗС

23 квітня 2013 року Деснянський районний суд скасував рішення Чернігівської міської ради про виділення 5 соток землі КП «Дільниця з контролю за благоустроєм» для будівництва автозаправки за адресою вулиця Шевченка, 160-б. Судовий позов задоволено частково, оскільки суддя не захотіла зобов’язати міськраду утриматись від будь-яких дій щодо даної земельної ділянки.

З червня минулого року жителі мікрорайону Бобровиці в Чернігові намагаються протистояти будівництву АЗС під своїми вікнами. Нагадаємо, що з ініціативою цього будівництва  виступило підприємство «Кристал» на чолі з депутатом Чернігівської міської ради Наталією Осіковською та за фінансової підтримки корпорації «WOG».

Суди першої інстанції скасували рішення Чернігівської міської ради про надання в оренду ПП «Кристал» ділянки для будівництва АЗС та зобов’язали підприємство повернути ділянку територіальній громаді міста. Активну позицію зайняла тут Прокуратура, але аж ніяк не орган місцевого самоврядування.

Але вже Київський апеляційний суд відмінив рішення першої інстанції (http://reyestr.court.gov.ua/Review/30782236) про повернення земельної ділянки по Шевченка, 160-б. Основна причина - Чернігівська міська рада (орендодавець) «не висловив ніяких заперечень щодо поновлення договору оренди земельної ділянки на той самий строк і на тих самих умовах». Тобто, 10 вересня 2012 року «Кристал» звернувся до міськради за проханням продовжити термін договору, а вже 16 вересня закінчився договір оренди ПП «Кристал» по Шевченка, 160-б, але міська рада так і не висловила бажання повернути ділянку в землі запасу і не заперечувала, щоб підприємство продовжувало сплачувати орендну плату за землю як за орендовану.  Цим самим цілковито знехтувавши інтереси чернігівців на екологічно чисте довкілля в районі, де й так нічим дихати від транспорту на трасі міжнародного значення, і фактично «кришуючи» неправомірне будівництво автозаправки.

Комунальне підприємство «Дільниця з контролю за благоустроєм» Чернігвської міської ради в червні 2012 року отримало в користування 0,0522 га під будівництво АЗС біля попередньо отриманої ділянки ПП «Кристал». Проте жителі мікрорайону Бобровиці в суді відмінили рішення міськради про виділення ділянки під АЗС для комунального підприємства. Неприпустимим є факт того, що жителі Чернігова мають у судах відстоювати своє право на чисте повітря, забираючи землю у комунального підприємства нашої ж територіальної громади міста», - стверджують чернігівці.

Надалі ініціативна група по захисту мікрорайону Бобровиці від АЗС продовжуватиме відслідковувати ситуацію, оскільки наразі після рішення апеляційних судів є ризик повторного винесення на сесію міськради питання про поновлення договору оренди ПП «Кристал». І хоч як б’ють  себе в груди народні обранці, обіцяючи, що голосувати за це питання вони не будуть, проте практика показує, що матеріальний фактор часто переважає здоровий глузд.   Проте люди не здаються і готові до кінця захищати своє право на безпечне довкілля. рішення суду по 0,0522 на Шевченко 160б_ст.1

 рішення суду по 0,0522 на Шевченко 160б_ст.2