Лідером серед найкорумпованіших областей України стала Львівщина, – ГПУ

des

Фото odessa.net

Звіт ГПУ про "хабарницькі" рекорди та регіони-лідери за кількістю корупціонерів опублікував журнал Forbes.

За даними Генпрокуратури, з початку 2012-го року і до дня набрання чинності нового Кримінально-процесуального кодексу (20 листопада 2012-го) в Україні порушили 1243 кримінальних справи про хабарництво. А з 20 листопада і до кінця грудня – 149 справ, 61 з яких передали до суду.

У п’ятірку областей-лідерів за кількістю порушених кримінальних справ проти корупціонерів увійшли:

1.            Львівська обл. – 36;

2.            Дніпропетровська обл. – 19;

3.            Волинська обл. – 16;

4.            Одеська обл. – 9;

5.            Сумська обл. – 9.

Щодо окремих хабарницьких рекордів серед чиновників, то беззаперечними переможцями виявились двоє працівників з Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України у Києві. Директор закладу та його підлеглий чотири місяці поспіль вимагали у бізнесмена хабар у розмірі $11 млн.

За цю суму чиновники обіцяли підписати договір оренди державного майна в столиці. Частково їм навіть вдалося втілити свій задум - хабарники отримали аванс $250 тис та 800 тис грн, проте згодом були затримані.

До слова, у звіті ГПУ йдеться, що за останній місяць року правоохоронці ловили в основному дрібних регіональних чиновників, серед них- голови сільських рад та районних адміністрацій.

Зазначимо, значну увагу проблемі корупції в Україні приділяють і у Європейському Союзі. Представники ЄС вимагають вдосконалити антикорупційне законодавство держави, що є однією з умов підписання угоди про асоціацію.

iPRESS.UA