За рік більше 100 організаторів акцій протесту було притягнуто до відповідальності

Фото з сайту dt.ua

Фото з сайту dt.ua

За даними правозахисників, міліція  все частіше незаконно забороняє проведення заходів, безпідставно затримує їх організаторів і учасників, обмежує маршрути зборів.

Ситуація зі свободою0 мирних зібрань в Україні в останні роки стрімко погіршується, все більше організаторів таких заходів притягуються до відповідальності. Про це в своїй статті для ZN.UA пише член правління Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський.

Правозахисник констатує різке збільшення кількості судових заборон на проведення мирних акцій. Причому все частіше такі заборони не поширюються на одну подію, а на тривалий час, територію і необмежене коло організаторів зборів. Зокрема, в 2011 р. таких заборон було щонайменше 203, а в 2012-му - вже 313.

За його словами, значно зросла кількість випадків притягнення організаторів мирних зборів до адміністративної відповідальності, наприклад, у минулому році їх було більше сто.

"Правоохоронні органи часто незаконно забороняють проведення заходів, безпідставно затримують їх організаторів і учасників, обмежують маршрути зібрань, закривають доступ людей до місць проведення зібрань чи не захищають мітингувальників від нападів", - підкреслив Володимир Яворський.

Причини цих явищ, на його думку, криються не тільки в сфері політики, але й у сфері права, оскільки відсутнє чітке правове регулювання проведення мирних зборів.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в статті Володимира Яворського "Для чого потрібен закон про свободу мирних зібрань"За матеріалами: ZN.UA