Мер дозволив «роздерибанити» півтора мільйони, але пообіцяв, що це – востаннє

Олег Бабаєв. Фото з сайту РЕПОРТЕР

Олег Бабаєв. Фото з сайту РЕПОРТЕР

Фірма Андрія Погрібного більше не буде брати участі в тендері на закупівлю дерев – таку обіцянку озвучив журналістам мер Кременчука Олег Бабаєв.
Водночас він повідомив, що результати цьогорічного тендеру, проведеного КП «Благоустрій Кременчука» влада оспорювати не буде. 

За наполяганням журналістів мер Олег Бабаєв прокоментував ситуацію з тендером на закупівлю зелених насаджень, який виграла фірма «Голландські Троянди».

«Після того, як вийшли публікації, що фірма Погрібного виграла тендер, я хотів анулювати цей тендер, – сказав мер О.Бабаєв. – Щоб ім’я Андрія Погрібного і «Голландських троянд» взагалі не фігурувало. На жаль, сьогодні так склалася ситуація: якщо ми анулюємо тендер, ми нічого не посадимо вже. Тому я з Андрієм Михайловичем мав серйозну розмову з цього приводу… Він сьогодні держчиновник, там зараз керують інші люди… Але я думаю, що він має до цієї фірми певне відношенні і наступного року такої ситуації не може бути.
І хочу запевнити вас: усі питання висаджування дерев, їх збереження, перерахування коштів і цін на ці рослини я буду перевіряти особисто». Також мер додав: «Фірма Андрій Погрібного має таке ж право постачати зелені насадження, як і будь-яка інша, не лише в Кременчук, як вони це роблять, якщо виграватимуть тендер не в «тепличних умовах», а в умовах ринкової конкуренції».

Олег Бабаєв ще раз підкреслив, що цього року результати тендера залишаються чинними. На прохання «Програми Плюс» прокоментувати вартість закуплених рослин, мер сказав: «Розібратися з вартістю непросто. Є поняття зросту рослини, сорту тощо».
Присутній на брифінгу віце-мер Андрій Погрібний і собі прокоментував: «Хочу підкреслити: не маю відношення сьогодні до цього підприємства. Але раз виникає питання, вирішив розібратися і хочу доповісти: ціна, за якою підприємство відпускає місту продукцію, повністю відповідає прайсовій ціні. Якщо говорити про лісгосп, у них немає такого асортименту дерев і з якихось, невідомих мені причин, лісгосп не брав участі в тендері, який був оголошений відкрито і відповідно до процедури, прописаної в законі. Щодо ринкових цін, то вартість дерев лісгоспу відповідає тій вартості, за якою місто купило рослини. Треба тільки брати однакову висоту рослин».

Після цієї промови мер додав: «Я вам одне скажу: «Голландські троянди» більше не будуть брати участі в тендері і ми навіть не будемо ці питання піднімати». Він також переконував журналістів у тому, що правоохоронці будуть ретельно відслідковувати ситуацію.

Але питання в тому, що, як писала газета, в місті вже третій рік підряд виписуються умови тендеру так, що в них не мають змоги взяти учать потужні господарства, що вирощують дерева. Наприклад, такі як лісгоспи, що існують по кілька в кожній області. Чому? Та тому що лісгоспи вирощують лише дерева. А КП «Благоустрій Кременчука» виставляє закупівлю і дерев, і квітів одним лотом. Хоча в Україні дуже мало «універсальних» фірм, зданих одночасно займатися усіма видами зеленої продукції.
Щодо адекватності цін «Голландських троянд», то в правдивості слів віце-мера може переконатися кожен кременчужанин, достатньо порівняти ціни прайсу «Голландських троянд» із результатами тендеру, а також «погуглити» вартість беріз, горобин та лип.

РЕПОРТЕР