МОЗ Богатирьової переплатило за карети “швидкої” на третину більше

Фото з сайту ukrgazeta.com

Фото з сайту ukrgazeta.com

Журналісти програми Тендер News (ТВі)  з'ясували, що державному бюджету завдано збитків на 56 мільйонів гривень. Розпочато кримінальне провадження. 

Міністерство охорони здоров’я переплатило за нові карети швидкої допомоги Peugeot Boxer більш як третину виділених на них грошей. За наявними у розпорядженні Тендер News висновками економічного та товарознавчого дослідження, які провів Київський науково-досліджний інститут судової експертизи, при закупівлі машин швидкої допомоги у 2012 році бюджет зазнав збитків на 56 мільйонів 619 тисяч 614 гривень.

Всього на 216 нових медавтомобілів Peugeot Boxer, відповідно до інформації з офіційного Вісника державних закупівель, було виділено 140 мільйонів гривень. Гроші отримала приватна фірма ТОВ "КРАС".

Так, за кожну автівку МОЗ на чолі з Раїсою Богатирьової віддав ТОВ "КРАС" 649 тисяч гривень, натомість есперти оцінили машину з усім наявним у ній обладнанням в 465 тисяч. Тобто на 185 тисяч гривень дешевше.

Один з його  засновників Федір Саворовський в інтервю ТВі не зміг пояснити, чому реальна вартість автомобіля на майже 200 тисяч гривень менша, ніж ціна, за яку він продав машини МОЗ.

Як нам вдалося з’ясувати в Міністерстві внутрішніх справ, у справі закупівлі карет швидкої допомоги Міністерством охорони здоров’я на чолі з Раїсою Богатирьовою відкрито кримінальне провадження. Після довгих пошуків на міліцейських полицях правоохоронці таки віднайшли це кримінальне провадження.

Прес-служба МВС повідомила ТВі, що "за фактом закупівлі "швидких" 12 грудня 2012 року почато кримінальне провадження за статтею 191 частина 5 – це привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, що передбачає від 7-ми до 12-ти років позбавлення волі з конфіскацією майна". І додали, що наразі тривають необхідні експертизи, дослідження, допит свідків та підозрюваних у цій справі.

Нагадаємо, четверта кримінальна справа проти Юлії Тимошенко також стосується закупівлі автомобілів швидкої допомоги. Колишньому прем'єр-міністрові інкримінують нецільове використання коштів, виділених у рамках Кіотського протоколу, які вона нібито перенаправила на інші потреби – а саме на закупівлю під гарантії уряду медичних автомобілів Opel Combo. Йдеться про одну тисячу карет швидкої для сільської місцевості. Генпрокуратура обіцяє завершити рослідування цієї справи до листопада.

ТВі