Міністр вважає, що з новим КПК приховати факт корупції стало неможливо

Фото з сайту mvs.gov.ua

Фото з сайту mvs.gov.ua

Минулого року міліцією було розслідувано понад 1700 корупційних злочинів. Це дві третини від загальної кількості правопорушень цієї категорії. Збитки від корупційної діяльності у цьому році склали майже 8 мільйонів гривень. Про це на брифінгу, присвяченому роботі і планам МВС із протидії корупції в державі, заявив Міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко.

За його словами, положення нового Кримінально-процесуального кодексу усувають можливість приховування правоохоронцями злочинів, укривання їх від обліку, нереагування на факти порушення конституційних прав і свобод громадян.

– З моменту отримання повідомлення про вимагання у громадянина грошових коштів відомості про це фіксуються на декількох рівнях обліку. Це виключає можливість «спустити справу на гальмах» або допомогти хабарникові уникнути відповідальності, – наголосив Віталій Захарченко.

Крім того, українська міліція посилила контроль над використанням коштів у бюджетній сфері, де була викрита діяльність 13 організованих груп. Вже з початку поточного року органами внутрішніх справ припинено діяльність 9 ОЗГ з корумпованими зв'язками.

Слідчими вже доведена вина за 243 фактами корупційних діянь, за якими до відповідальності притягується 187 осіб.

Минулого року міліцією було розслідувано понад 1700 корупційних злочинів. Це складає дві третини від загальної кількості правопорушень цієї категорії, виявлених усіма правоохоронними органами. Загальні збитки від неправомірної діяльності корупціонерів склали 133,7 млн. грн., з яких відшкодовано більше 29 млн. гривень. Збитки від корупційної діяльності в цьому році склали майже 8 мільйонів гривень.

За словами очільника МВС, велика увага у відомстві приділяється очищенню лав правоохоронців від корупціонерів і хабарників. Зокрема, з початку року за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки МВС розпочато 120 кримінальних проваджень за фактами одержання або давання хабарів. До кримінальної відповідальності притягнуто 70 працівників міліції, в тому числі – 15 керівників різних рівнів.

За словами очільника відомства, на розгляд колегії також будуть винесені ще кілька питань, важливих для міліції та суспільства в цілому.

– На порядок денний винесено кілька питань, серед яких – організація імплементації нового Кримінального процесуального кодексу, боротьба з корупцією, дотримання прав людини, – зазначив Віталій Захарченко.
УЗГ МВС України