За акцію біля Межигір’я покарали чотирьох, ще четверо чекають суду

Прохідна у резиденцію "Межигір'я". Фото УНІАН

Прохідна у резиденцію "Межигір'я". Фото УНІАН

Рішенням Вишгородського районного суду Київської області четверо молодих людей притягнуті до адміністративної відповідальності за спроби провести пікет біля президентської резиденції "Межигір'я" під Києвом. Ще четверо чекають рішення суду.

Міліція у Київській області повідомила, що молоді люди, які називають себе представниками громадської організації "Демократичний альянс", отримали адміністративні покарання за порушення правил проведення мирного зібрання біля резиденції Віктора Януковича "Межигір'я".

Самі активісти твердять, що правоохоронні органи порушують їхні права на мирні збори.

Як повідомив ВВС Україна керівник управління зв'язків із громадськістю МВС України у Київській області Микола Жукович, 11 квітня міліція затримала чотирьох осіб, трьох з них суд покарав адміністративними штафами, одного - адміністративним арештом на сім діб.

"Вони порушили правила проведення мітингів і зборів. Це стаття 185 Адміністративного кодексу України", - сказав Микола Жукович.

 10 квітня група молодих людей мала намір пікетувати президентську резиденцію "Межигір'я" у Вишгородському районі з наміром передати Віктору Януковичу вимоги навести лад з автошляхами. Як кажуть у "Демократичному альянсі", причиною заборони було посилання на необхідність долати наслідки повені, після чого наступного дня активісти організації, прибувши до "Межигір'я", сказали, що готові допомагати долати затоплення. Декотрі з них мали з собою спеціальне обмундирування.

Водночас, як повідомило управління зв'язків із громадськістю обласної міліції, суд задовольнив прохання сільського голови Нових Петрівець про заборону проведення акції. Відповіднеь рішення голова села довів до відома пікетувальників. Проте, кажуть у міліції, молоді люди не виконали рішення суду.

"Співробітники міліції, які прибули на місце події, неодноразово пропонували громадянам припинити проведення акції, на що жоден з активістів не відреагував. Згодом правоохоронці запропонували учасникам акції проїхати до райвідділу міліції, на що також отримали відмову. В результаті непокори та невиконання законних вимог міліції шістьох громадян було доправлено до Вишгородського райвідділу, де на них були складені відповідні адміністративні матеріали", - повідомили у прес-службі міліції області.

12 квітня, як повідомив ВВС Україна лідер "Демократичного альянсу" Василь Гацько, під приміщенням Вишгородського районного суду затримали ще чотирьох осіб, які приїхали у Вишгород підтримати активіста, який одержав сім діб адмінарешту.

Василь Гацько, який перебуває у відділі міліції, каже, що щодо нього і трьох інших активістів складені адміністративні протоколи, має відбутися засідання суду.

"Міліція хоче запроторити нас за ґрати будь-якою ціною. Вислужуються перед Януковичем, охороняючи його царський комфорт. Так і не зрозуміли, що президент - винайнятий громадянами на роботу працівник. Якщо вони і далі арештовуватимуть наших активістів, мітинги під офісом Януковича стануть щоденними", - повідомив Василь Гацько у коментарі ВВС Україна телефоном.

За його словами, рішення суду має з'явитися до кінця п'ятниці, 12 квітня.

ВВС УКРАЇНА