Місцеві ради ухиляються від виготовлення нових генпланів міст

ГенпланБагато хто з мешканців місцевих громад до кінця не розуміє значення і вагу такого документу, як «Генеральний план населеного пункту». Цей документ має сотні сторінок текстових та графічних матеріалів, і насправді несе в собі колосальний об’єм інформації про поточний стан та перспективні напрямки розвитку міста чи селища.

В наших реаліях цей документ може надати місцевій громаді відповіді на низку запитань, які є актуальними для мешканців будь якого населеного пункту. Тут ви зможете довідатись: Де пройде нова об’їзна дорога, або в якому місці буде побудована нова школа? Де в місті знаходяться джерела радіаційного або хімічного забруднення? Як і на яких територіях буде створено нові житлові масиви, а які будинки можливо підуть під знос! Де буде започатковано нові зелені зони, а де їх стане менше? Саме на ці та багато інших питань надає відповідь генеральний план міста.

В зв’язку з тим, що будь-який населений пункт розвивається і зростає, актуальність генпланів з часом втрачається. Саме тому цей документ має свій, я би так сказав, «термін дії». І нашим законодавством цей термін встановлено в 20 років.

Переважна більшість такої містобудівної документації в Україні розроблялась і затверджувалась у 80-ті роки минулого століття. Відповідно термін їх дії вже давно вичерпано.

Не оминуло це і місто Сквира що на Київщині. Генеральний план цього міста було затверджено в 1983 році. За цей період багато що змінилось в Сквирі і вже не відповідає тогочасним містобудівним планам. І зелені зони забудовано, і червоні лінії порушено, і там де заплановано будівництво школи – нарізали ділянки для приватного сектору, але мабуть найголовніше, що значна частина новозбудованих будинків і вулиць вже знаходиться за межами визначеними цим документом (за межами міста).

Беззаперечним є той факт, що такі будівництва відбувались з порушенням генеральних планів, будівельних, санітарно-гігієнічних, екологічних, протипожежних норм. У Сквирі є і такі порушення, як забудовані внутрішньо дворові території, блоковані протипожежні виїзди, спотворені та знищені зелені зони тощо.

Безумовно, що на часі є розробка нового плану розвитку міста Сквира (генплану), який відповідав би реальному стану речей та відображав перспективний розвиток міста на наступні десятиліття.

Саме таке рішення і прийняли депутати Сквирської міської ради ще в 2012 році, і навіть виділили на це фінансування. Проте вже в березні 2013 року, міська влада вносить новий проект рішення, яким пропонує зробити пролонгацію вже існуючого, морально застарілого генерального плану (1981р.)

На жаль, аргументи частини депутатського корпусу про те, що цей документ вже не відповідає реальному містобудівному стану населеного пункту і не може бути продовжений, не знайшло підтримки. Рішення прийнято! Тепер місто Сквира живе за планом розвитку минулого сторіччя. 

Рішення Сквирської міської ради Київської області

Рішення Сквирської міської ради Київської області

Хоча насправді все це беззаконня відповідає недолугому керуванню Сквирського міського голови і його команди, яка працює непрофесійно і безвідповідально по всім напрямкам. Адже розбиті дороги, своєчасно неочищені від льоду і снігу тротуари, несанкціоновані сміттєзвалища, постійні перебої з постачанням води та погана її якість – ось неповний перелік «досягнень» мера Сквири і його "ПР"офесійної команди.

Дуже прикро, що на останній сесії Сквирської міської ради депутати визнали таку роботу задовільною. Чомусь на відміну від тисяч сквирян, наших депутатів такий стан справ в місті задовольняє!

А щодо генплану, то громадськість міста буде боротись за те щоб мати новий, прозорий і дієвий перспективний план забудови міста.