Нардепи зробили перший крок до виведення тендерів з тіні, куди їх загнали «януковичі»

Тендерна мафіяКомітет з економічної політики рекомендував прийняти в першому читанні законопроект №2207, за яким державні підприємства будуть зобов’язані публікувати дані про свої закупівлі. Про це повідомила народний депутат Леся Оробець.

Комітет під головування Андрія Іванчука («Батьківщина») 3 квітня схвалив законопроект 2207, авторами якого є керівники та депутатами трьох опозиційних фракцій парламенту. “За” проголосували депутати від опозиції, комуністка Ольга Борита та два представники фракції Партії регіонів Станіслав Березкін та Яків Безбах, яких джерело “Наших Грошей” називає членами “групи Віктора Пінчука”. Проти законопроекту голосували чотири представники Партії регіонів.

Хто був «за» та «проти» законопроекту №2207 в Комітеті економічної політики Верховної Ради

Хто був «за» та «проти» законопроекту №2207 в Комітеті економічної політики Верховної Ради

Згідно з законопроектом державні та інші підприємства, підконтрольні державі та місцевим органам влади, мають знову публікувати дані про свої закупівлі, проведені за «власні кошти». При цьому замовників не повертають до необхідності проводити тендери по всій формі, визначеній у законодавстві. Підприємства муситимуть публікувати дані лише про, постачальника, предмет закупівлі та ціну придбаних товарів, робіт та послуг.

В 2012 році провладна більшість прийняла зміни до закону про державні закупівлі. Законопроектом №9634 підприємствам дозволили проводити закупівлі за «власні кошти», не дотримуючись тендерного законодавства.

З початку 2013 року низка крупних державних та комунальних компаній, таких як «Київміськбуд», взагалі перестали публікувати в «Віснику державних закупівель» будь-які дані про свої тендери.

Це призвело до двократного зменшення обсягу держзакупівель, дані про які публікувались в офіційному виданні Мінеконорозвитку. У січні-лютому цього року у «ВДЗ» було опубліковано дані про тендери на 66 млрд грн., тоді як у цей же період 2012 року стало відомо про тендери на 133 млрд грн.

НАШІ ГРОШІ