На Волині міліціонер за $6 тис. віртуального хабара отримав умовний термін

ХабарДільничний інспектор райвідділу міліції на Волині отримав умовний термін позбавлення волі за посередництво у дачі віртуального хабара обсягом 6 тисяч доларів. Такий вирок виніс Луцький міськрайонний суд, повідомляє ЗІК.

Власне, події розгорталися у травні-червні 2012 року. Прокуратура поновила провадження у кримінальній справі ще 8-річної давнини за фактом завдання тілесних ушкоджень. Слідчий в особливо важливих справах прокуратури області телефоном запросив волинянина (до слова, колишнього правоохоронця) на розмову. Мовляв, для дачі показань. Щоправда, процесуальний статус чомусь не вказав.

У того ж, цілком зрозуміло, виникло занепокоєння за власне майбутнє. Тож чоловік зателефонував до знайомого міліціонера – дільничного інспектора – і попросив з’ясувати, у чому ж справа. Той незабаром повідомив, що з’явилися нові докази у справі 8-річної давнини, за якою колишньому правоохоронцю може світити кримінал.

Дільничний інспектор вирішив скористатися зі скрути, в якій опинився його знайомець. Отож переконав того, що слідчому прокуратури нібито треба дати хабар обсягом 5 тисяч доларів, хоча ніякої домовленості з прокурором не було Сам же ж і мав виступити псевдо-посередником. Більше того, сума хабара невдовзі зросла до $6 тисяч.

Однак горе-міліціонер встиг отримати лише третину цих коштів. Незаконний «гешефт» припинили працівники СБУ. Тож незабаром чоловік постав перед судом.

Феміда визнала його винним аж за чотирма статтями Кримінального кодексу, серед яких шахрайство, замах на злочин, давання хабара службовій особі. Однак правосуддя побачило багато пом’якшуючих обставин, як-от статус постраждалого від аварії на ЧАЕС та позитивні характеристики з місця проживання. Тож, на думку суду, виправлення горе-міліціонера можливе і без ізоляції від суспільства.

Тому чоловіка засудили до чотирьох років позбавлення волі, але – умовно.