В Україні на соціальну рекламу витрачають 50 млн грн непрозорими механізмами

В Україні на соціальну рекламу витрачається близько 50 млн грн. Про це повідомили організатори 7-го Національного фестивалю соціальної реклами, пише "Телекритика".

З них приблизно 40% виділяється різними державними відомствами. Але механізм використання цих коштів залишається непрозорим. Рекламні агентства до роботи практично не залучають», — зазначив голова Спілки рекламістів України Євген Ромат.

При цьому частка соціальної реклами в загальному обсязі рекламного ринку України не перевищує 0,5%. У сфері зовнішньої реклами показник трохи вище - від 5 до 10%. Це пов'язано з податковими пільгами, які покладаються за розміщення соціальної реклами, пояснили організатори фестивалю.

За словами директора медійного агентства «Україна-Арт» Едуарда Андрейченка, рекламо носії, що передаються під соціальні проекти, розташовані в невигідних місцях і малоефективні. При цьому в Європі зараз усе частіше використовують нестандартні підходи.

«Основною причиною недостатнього розвитку соціальної реклами в Україні є відсутність координуючого центру і явний недолік коштів, що виділяються на неї»,  — зазначив Євген Ромат.