Курков: Гонорари, які отримує Янукович, платять лише за Гаррі Потера чи еротичні романи

Книга Віктора Януковича

Книга Віктора Януковича

Гонорар у 15,5 млн грн, який отримав президент Віктор Янукович за минулий рік, можна прирівняти хіба що до гонорарів Ролінг, Коельо і Джеймз. Про це в коментарі Тиждень.ua повідомив письменник Андрій Курков.

«Такі гонорари отримують Дж.К.Ролінг за Гаррі Потера, Паоло Коельо, І.Л.Джеймз за еротичні романи "50 відтінків сірого"», – коментує Курков.

За словами письменника, книжок письменника Януковича він взагалі не бачив ані в книгарнях, ані в списках бестселлерів на «Амазоні».

«Жодне з українських видавництв не в змозі заробити такі гроші, не кажучи про те, щоб виплатити їх як гонорар. Гонорар розміром 15 млн гривень означає, що книжка була продана в кількості 3 млн примірників по ціні в 50 гривень (тобто максимальний роялті –10% від ціни книги)», – пояснює письменник.

Щодо українських письменників, то навіть найпопулярніші з них отримували менші гонорари в 375 разів, ніж Янукович.

«В Україні найбільші гонорари за останній час отримували Люко Дашвар та мала отримати Ліна Костенко (за Записки самашедшего), за моїми розрахунками десь до 40 тис гривень», — заявляє письменник.

Як відомо, згідно з декларацією Віктора Януковича, 2011 року він 16,4 млн грн гонорарів від ТОВ «Друкарня «Новий світ». З отриманої суми авторської винагороди Янукович сплатив до бюджету 2,8 млн грн податку.

Під час прес-конференції в Українському домі Янукович розповів, що витратив 7 млн 552 тис. зі свого гонорару за видані книжки на благодійність.

Згідно з декларацією про доходи за 2012 рік, Янукович отримав 15,5 млн грн гонорарів. За два останні роки президент заробив на книжках майже 32 млн грн. У коментарі інтернет-виданню «Остров» заступник директора друкарні «Новий світ» Едуард Вакуленко зазначив, що згідно із договором, президент отримав гроші «за авторські права на написані ним книги, а так само на книги, які він напише».