В Чернігові продовжуються побори з громадян при оформленні закордонного паспорту

Корупція при оформленні закордонних паспортів

Корупція при оформленні закордонних паспортів

Тема закордонних паспортів дуже жваво обговорюється останнім часом в мас-медіа. Вже навіть суди підтверджують, що вартість оформлення не термінового закордонного паспорту має складати 170 грн.  Тим часом посадовим особам Державної міграційної служби і комерційним установам при них це не заважає оформлювати паспорти для виїзду за кордон за 500-600грн. А якщо терміновий, то і всі 1200 грн.

Активісти громадської кампанії «Стоп свавіллю в паспортних столах» вирішили перевірити як відбувається процедура оформлення закордонного паспорту в Чернігові.

По-перше, районна Державна міграційна служба знаходиться на території Деснянського райвідділу міліції. Тут же знаходиться і комерційна установа ДП «Документ», розміщення якої в стінах підрозділу МВС напряму суперечить Закону «Про міліцію». На дверях відсутні будь-які написи. Це зроблено з метою ввести в оману громадян, щоб вони замовляли оформлення паспорту в комерційній установі ДП «Документ».

На стінах в районній ДМС висить недостовірна інформація про вартість оформлення паспорту за 377,15 грн. Частина цієї суми посилається на Постанову КМУ №65, яка вже втратила чинність і відповідно вводить в оману людей, вимагаючи 120 грн. за бланк паспорту.  Ще один факт недостовірної інформації про обов’язковість послуг ДМС 87,15 грн., але жодного слова, про те що вони надаються за бажанням  за окремою письмовою заявою. А така заява – це перше, що підписує громадянин відвідуючи підрозділ ДМС.

В цілому чернігівці, на відміну від обґрунтованої Постановою КМУ №231 вартості паспорту в 170 грн., платять  близько 500 грн. (170, 120, 87.15, 55.20, 37.15 грн. і банківські платівки по 10 грн. кожна, бо відправляють чернігівців саме в конкретне відділення банку. Яким випадково керує син заступника начальника обласного ДМС Зеленчук Валентини Петрівни.

Також під час рейду одна  з відвідувачок поскаржилась, що заплатила 230 грн. за Довідку про несудимість.  Сама довідка є абсурдною і ніхто не має правам її вимагати – про це чітко говорить Наказ МВС №1603, не кажучи вже про суму вищою ніж вартість самого паспорту.

Враховуючи вищеназвані побори не дивує сума навіть в 1200 грн. за яку оформив собі паспорт один з відвідувачів, що прийшов вже забирати документ.

Проте метою приходу активістів  кампанії «Стоп свавіллю в паспортних столах» було не лише перевірити наявність стендів і поінформувати населення, але і подати документи для оформлення паспорту для виїзду закордон за 170 грн. – тобто вартість виключно держмита.

Спочатку молодим людям відмовили у зйомці процедури здачі документів. Начальник Деснянського відділу Державної міграційної служби Дейнеко Віктор Іванович проявив повне невігластво та незнання нормативно-правових актів, якими має керуватись під час своєї роботи. Він постійно радився із уже згаданою Зеленчук В. П. по телефону і врешті через годину спілкування наказав не приймати документи для оформлення закордонного паспорту за 170 грн. І навіть відмовився надати письмову відмову. Чим грубо порушив чинне законодавство та проявив службове недбальство.

Ще як мінімум дивує, що представник ДМС, який не має жодного відношення до підрозділів міліції викликав працівників МВС, щоб вони охороняли двері і нікого не пускали.

По факту відмови приймати документи до Деснянського РВ міліції в м. Чернігові була подана заява про злочин, який вчинив посадова особа ДМС, начальник Деснянського ДМС у м. Чернігів Дейнеко В.І. про зловживання ним владою та службовим становищем і віддання ним злочинного наказу не приймати документи на оформлення закордонного паспорту. Також відповідна скарга направлена в Прокуратуру м. Чернігова.

Наразі можна зробити висновок, що сотні українців щодня переплачують тисячі гривень за оформлення закордонного паспорту і лише наша обізнаність своїх прав і законів дозволить зупинити свавілля в паспортних і не давати наживатись чиновникам.

Послуги ДМС. Натисніть на зображення, щоб збільшити Квитанції по 10 грн послуги банку. Натисніть на зображення, щоб збільшити Квитанція 55,20 грн. Натисніть на зображення, щоб збільшити Квитанція 120 грн. Натисніть на зображення, щоб збільшити Квитанція на 37,26 грн. Натисніть на зображення, щоб збільшити Квитанція на 87,15  грн. Натисніть на зображення, щоб збільшити Квитанція на держмито 170 грн. Натисніть на зображення, щоб збільшити Послуги ДМС. Натисніть на зображення, щоб збільшити

 

(натисніть на зображення, щоб збільшити)