Чиновники переплачують за офіційні веб-сторінки у 10-30 разів

Державне підприємство «Укрпошта» відмовилося від версії сайту, на «розкрутку» якого 2011 року витратило 1 мільйон гривень, і замовило розробку нової веб-сторінки ще за 500 тисяч гривень. При цьому новий сайт знавці ринку оцінюють максимум у 20 тисяч гривень, – повідомляє програма Тендер News на ТВі.

Журналісти також проаналізували, наскільки «розкрутили» попередній сайт, який обійшовся у мільйон гривень. Протягом трьох місяців 2011 року макіївська фірма «Експертцентр-М» мала забезпечити щомісяця 16 тисяч переходів на портал «Укрпошти» з головних пошукових систем і соціальних мереж.Фірма отримала за це 993 000 гривень. Виходить, що один клік користувача вартував держпідприємству 20 гривень. При цьому базова вартість такого переходу в інтернеті становить 8 копійок.

Директор компанії з просування сайтів Артем Орлянський прокоментував ТВі: «Таке замовлення коштувало б у межах декількох тисяч гривень. Мова ніяк не йде про мільйони».

За два роки після «просування» сайту ціною в мільйон державних гривень сторінка Укрпошти на Facebook зібрала всього 1124 лайки, а у мережі ВКонтакте ще менше – 761. При цьому лише власний штат Укрпошти налічує 97 тисяч працівників. Усі прибутки державного підприємства 2011 року становили 26 мільйонів гривень. Із них один мільйон пішов на «розкрутку» веб-сторінки.

Це не єдиний приклад сумнівного витрачання державних грошей на просування держпідприємств чи органів влади в інтернеті. Так, Міністерство економічного розвитку і торгівлі замовило розширення і «належне функціонування» Єдиного порталу адмінпослуг за 450 тис. грн. В результаті дизайн порталу ідентичний до операційної системи Windows 8, крім того, має серйозні дірки у безпеці.

«450 тисяч – це лише початок для такої масштабної роботи. Ще раз хочу нагадати: інші країни на створення подібних порталів витрачали сотні мільйонів, щоби сайт був зручний для громадян відповідної держави», – розповів каналу ТВі перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта.

А навесні 2012 року Нацагентство з підготовки до Євро-2012 виділило 300 тис. грн на розкрутку свого сайту.

Watcher