Звіт ЄС: минулого року в Україні посилився тиск на ЗМІ

Ситуація зі свободою слова у 2012 році в Україні не покращилася. Проте посилився тиск на засоби масової інформації, які критикують владу. Про це йдеться у звіті Євросоюзу за 2012 рік.

“Ситуація зі свободою ЗМІ у 2012 році не покращилася. Стали частіше з’являтися повідомлення про фізичні напади на журналістів, тоді як правоохоронні органи не розслідували ці випадки належним чином. В інформаційному просторі домінують проурядові ЗМІ. Тиск на засоби масової інформації, які критикують владу, посилився”, — йдеться у звіті.

Також у звіті зазначається, що журналісти та експерти з питань медіа критично відгукувалися про роботу Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів при Президенті України “через її неспроможність ефективно вирішити ситуацію, що склалася”.

Крім того, в ЄС нагадали, що в парламенті у першому читанні було прийнято закон про криміналізацію наклепу, “однак його було відкликано внаслідок гострої критики з боку громадянського суспільства та міжнародної спільноти”.

“Не відбулося прогресу в прийнятті законодавства про громадське мовлення та прозорість прав власності на засоби масової інформації”, - зазначається  у звіті.

Нагадаємо, 18 вересня 2012 року Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект №11013 щодо криміналізації наклепу, автором якого був народний депутат від Партії регіонів Віталій Журавський. Проте 2 жовтня законопроект через протести громадськості був скасований.