Заступник міністра юстиції визнала свідоме порушення закону про держзакупівлі для справи Тимошенко

Інна Ємельянова. Фото з сайту UAINFO

У Міністерстві юстиції підтвердили, що провели тендер на послуги американських юристів для захисту держави Україна за позовом Юлії Тимошенко у Європейському суді вже після того, як ці послуги було надано. Про це повідомляє програма «Тендер News».

«Зараз вони отримають угоду на 10 мільйонів, вона буде проплачена. Вони ж не задарма працювали, а за ту суму, яку ви сказали. Є у «Віснику закупівель» ця інформація, вона у вільному доступі вже є, кожен з нею може ознайомитися – дійсно, 10 мільйонів 200 тисяч», – заявила в коментарі перший заступник міністра юстиції України Інна Ємельянова.

«Це повністю суперечить логіці проведення державних закупівель. Виходить, Мін’юст на власний розсуд без конкурсу залучив Skadden до справи. Американські юристи попрацювали, а потім під тим приводом, що вони вже у курсі всієї справи, через рік провели держзакупівлю за процедурою в одного учасника і виділили 10 мільйонів гривень за вже надані послуги»,- стверджують журналісти програми.

Нагадаємо, Євросуд розглядає позов Юлії Тимошенко ще з 2011 року. Екс-прем’єр поскаржилася на те, що її незаконно утримують за ґратами.

Торік український Мін’юст найняв захищати Україну від Тимошенко американських юристів зі Skadden.

Громадськості було повідомлено, що Skadden отримає за свою роботу менше 100 тисяч гривень. Однак, за підрахунками журналістів, лише переліт і проживання у Києві чотирьох юристів Skadden коштував удвічі дорожче заявленої суми. А ще кожна година роботи юриста вартує 750 доларів.

11 березня цього року Мін’юст уклав угоду зі Skadden вартістю 10,20 млн грн. В обґрунтуванні закупівлі було сказано, що ці гроші виділено «у зв’язку з тим, що Європейським судом з прав людини 31 травня 2012 року та 11 липня 2012 року у справі «Тимошенко проти України» були поставлені додаткові питання». При цьому предмет закупівлі вказано як «послуги щодо наукового дослідження та експериментального розроблення у сфері суспільних наук».

НАШІ ГРОШІ