Заступник міністра, запідозрений у хабарництві, лишився без роботи

Фото з сайту ZN.UA

Президент України Віктор Янукович звільнив Чужмира Михайла Андрійовича з посади заступника Міністра аграрної політики та продовольства України - керівника апарату. Указ про це оприлюднено на офіційному сайті президента, однак причини того кадрового рішення не повідомляються.

Як повідомила на початку березня газета "Дзеркало тижня", Чужмир був затриманий при отриманні хабаря.  Оглядач тижневика Володимир Чопенко написав тоді у своїй статті, що Михайла Чужмиря не злякало те, що на момент отримання хабара діяльність МінАП комплексно перевіряла представницька комісія у складі 31 людини. Працювала вона згідно з розпорядженням президента, аби з'ясувати, як центральні органи виконавчої влади реалізують завдання, визначені у актах та дорученнях голови держави.

«Економічний злочин, вчинений бізнес-компаньйоном Миколи Присяжнюка, дає підстави стверджувати про системність корупції у відомстві. Бо до цього був гучний арешт Олександра Жука, заступника голови Державного комітету ветеринарної медицини, при отриманні хабара в розмірі 42 тис. дол. Після скандалу схему збору "податей" "модернізували" і замкнули на довірену особу. А їм, найімовірніше, і став Михайло Чужмир ", - написав  оглядач у статті.

Все це відбулося на тлі заяви міністра про необхідність боротьби з корупцією: втретє за короткий період Микола Присяжнюк публічно вимагав від своїх підлеглих нищівно викорінювати її.

Михайло Чужмир свого часу був депутатом Житомирської міської ради і правою рукою Присяжнюка.

У свою чергу прес-служба Мінагрополітики оперативно відреагувала на статтю Володимира Чопенка "Міністерство аграрного хабарництва", розміщеної в газеті "Дзеркало тижня" № 8 від 1 березня 2012 року. Прес-служба відзначила, що при підготовці опублікованого матеріалу ні автор статті, ні редакція газети не зверталися до Мінагрополітики для отримання компетентних коментарів і офіційної позиції відомства щодо порушеної в статті теми.

Головне звинувачення - факти упереджені, тенденційні і не відповідають дійсності. Мова йде, перш за все, про факт отримання хабара, на якому "погорів" Михайло Чужмир, заступник міністра.