Опозиція вимагає розслідувати корупційні схеми під час будівництва нового корпусу «Охматдиту»

Новий корпус Охматдиту в Києві. Фото з сайту ukritarm.com.ua

Опозиція вимагає від Генпрокурора, прем'єр-міністра, голови СБУ, міністра внутрішніх справ та голови Держфінінспекції провести невідкладне розслідування корупційних зловживань, що були вчинені посадовцями МОЗу під час будівництва лікувально-діагностичного комплексу Національної спеціалізованої дитячої лікарні «Охматдит», та притягнути винних до кримінальної відповідальності.

Відповідні депутатські звернення направили заступник голови фракції «Батьківщина» Андрій Іванчук, народні депутати фракції «Батьківщина» Павло Петренко, Андрій Пишний, Лілія Гриневич, повідомляє прес-служба «Батьківщини».

Депутати вимагають перевірити факти вчинення посадовцями Міністерства охорони здоров'я України та ДП «Укрмедпроектбуд» корупційних діянь під час проведення закупівлі робіт з будівництва лікувально-діагностичного комплексу «Охматдит» у ТОВ «Укрпрофмед».

У зверненнях зазначається, що проведення процедури закупівлі послуг на будівництво нового корпусу «Охматдиту» є одним із численних прикладів явних зловживань, допущених посадовими особами МОЗу при проведенні держзакупівель.

Так, як вбачається з офіційного сайту державних закупівель, низку тендерів на будівництво нового корпусу «Охматдиту» виграло ТОВ «Укрпрофмед», з яким були укладені договори на загальну суму понад 1,4 мільярда гривень.

І це при тому, що ТОВ «Укрпрофмед» не є спеціалізованою будівельною компанією та до моменту залучення до будівельних робіт в «Охматдиті» ніколи не займалося професійним будівництвом, зокрема й медичних закладів. Натомість, наголошується в документі, основним напрямком його діяльності була виключно торгівля медичною апаратурою та іншими медичним товарами.

Більш того, тендер, переможцем якого стала вищезазначена компанія, всупереч закону про здійснення державних закупівель, проводився за процедурою закупівлі в одного учасника.

Депутати також наголошують, що замовником виконання будівельних робіт стало ДП «Укрмедпроектбуд», офіційні відомості про яке у відкритих джерелах практично відсутні.

Із огляду на це, опозиція звернулася до генпрокурора, прем'єр-міністра України, голови СБУ, міністра внутрішніх справ та голови Держфінінспекції з вимогою провести невідкладне розслідування корупційних зловживань, що були вчинені посадовцями МОЗу під час будівництва лікувально-діагностичного комплексу Національної спеціалізованої дитячої лікарні «Охматдит» та в разі виявлення ознак злочину притягнути винних до кримінальної відповідальності.

Новий погляд