Хто справжній інвестор реконструкції Гостиного Двору?

Один із захисників Гостиного двору Ігор Луценко

20 березня активісти Гостиного Двору пікетували посольство Кіпру на знак протесту проти дій кіпрських інвесторів, котрі руйнують історико-культурну спадщину українців. Де-юре саме кіпрська компанія через дочірні структури здійснює виведення Гостиного з держвласності та "реконструкцію".

Представники посольства не виявили бажання відкрити двері перед учасниками та прийняти звернення. Охорона бізнес-центру, в якому посольство орендує приміщення, щільно зачинила двері. Через деякий час пропустили одного учасника, йому дозволили вкинути листа у скриньку для кореспонденції.  Активісти провели невеличкий історико-культурний екскурс: продемонстрували фотографії о.Пафоса, Хірокітії, монастир Святого Іоанна,  наголошуючи,  що українці з повагою ставляться до культурної спадщини Кіпру  і просять не руйнувати українську спадщину. Також  активісти продемонстрували ще одну "культурну" цінність, за якою тягнеться кіпрський шлейф - фотографію Дмитра Ярича, директора ПАТ "Укрреставрація" з пожежним шлангом, з якого він поливав одну з активісток холодною водою під час мирної акції культурного спротиву. А також фото атаки "Беркуту", що застосував силу проти мирних громадян, які виступили за збереження пам'ятки, охоронний статус якої  було незаконно знято. Попри багаточисельні акції протесту громади, експертні висновки наукової громадськості ПАТ "Укрреставрація" продовжує чинити незаконну реконструкцію Гостиного Двору. Роботи відмовились припиняти  навіть на час судового процесу, що зараз відбувається.

Влада Осьмак на барикадах постійно

Наступну акцію захисників Гостиного Двору буде присвячено науковій архітектурно-будівельній бібліотеці ім. В. Г. Заболотного, яка й досі працює і напівзруйнованій будівлі Гостиного Двору.

Довідково:

Де-юре, власником Гостиного Двору є держава у особі фонду Держмайна. Таким чином, боротьба киян за Гостиний є легітимною ще й з тієї точки зору, що це - суспільний ресурс у суспільній же власності.

В реальності це майно віддано у розпорядження (оренда) публічному акціонерному товариству “Укрреставрація”.
Повна назва Публічне акціонерне товариство "Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство "УКРРЕСТАВРАЦІЯ", код ЄДРПОУ 02405534
За даними Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку України, станом на третій квартал 2012 року 91.9836% акцій УКРРЕСТАРАЦІЇ належало кіпрській компанії АФIДРЕКО ХОЛДИНГЗ ЛIМIТЕД. В свою чергу, станом на 10.03.2013
ця компанія належить двом іншим - HEICO VENTURES LIMITED та SUZEL ENTERPRISES LIMITED.

Наводимо текст звернення, який активісти передали до посольства Кіпру в Україні.

Його Вископоважності

Надзвичайному та Повноважному послу Республіки Кіпр в Україні

пану Евагоросу Вріонідісу

Ваша Високоповажність,

Ми, члени Громадського об’єднання «Контрактова площа – Гостиний двір»  та інші громадські активісти - захисники культурної спадщини Києва, висловлюючи повагу до народу Кіпру, захоплення внеском кіпріотів до всесвітньої культурної спадщини, визнаючи провідні позиції Республіки Кіпр у міжнародних зусиллях по збереженню пам’яток у світі, просимо Вашого втручання та допомоги у наступному питанні: Компанія Afidreko Holdings Limited (Афидреко Нолдингз Лимитед), Республіка Кіпр, Лакатамія, П.С.2301 м. Нікосія, вул. Ансуполеоз, 28 , яка є власником 91,7188 % акцій Публічного акціонерного товариства «Спеціалізоване науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство «Укрреставрація» (Україна, м. Київ, Контрактова площа 4)  як мажоритарний акціонер зазначеного акціонерного товариства, під виглядом реконструкції здійснює варварське руйнування будівлі - пам’ятки Гостиний двір (Україна, м. Київ, Контрактова площа 4), яка знаходиться в межах історико-культурного заповідника «Стародавній Київ» та є складовою частиною пам’ятки «Комплекс будівель Контрактової площі».

Нам видається дивним та підозрілим, що заявлені в Україні інвестиційні плани цієї невідомої кіпрської компанії, з урахуванням здійсненого придбання акцій Публічного акціонерного товариства «Спеціалізоване науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство «Укрреставрація», сягають десятків мільйонів доларів США. При цьому, всі спроби громадськості дізнатися про реальних власників компанії Afidreko Holdings Limited є безрезультатними. Ця компанія отримує безпрецедентну та нічим не виправдану підтримку від органів влади України. Сукупність наведених обставин наштовхує на думку, що за цією компанією стоять корумповані найвищі державні службовці України, які нахабно використовують Вашу державу для відмивання брудних (отриманих в наслідок корупції) коштів. З урахуванням великого суспільного резонансу, який мають ці події в Україні, у відповідності до рекомендацій FATF та міжнародних зобов’язань взятих Республікою Кіпр, щодо боротьби з відмиванням брудних коштів просимо:

1. Передати це звернення до уряду та компетентних органів Республіки Кіпр.

2. Вжити заходів по з’ясуванню реальних власників Afidreko Holdings Limited.

3. Провести фінансове розслідування джерел походження коштів компанії Afidreko Holdings Limited та інші заходи передбачені міжнародним законодавством, щодо протидії легалізації (відмиванню) брудних коштів, протидії корупції та фінансування тероризму.

4. Повідомити нашій Громадській організації та широкій громадськості України про реальних кінцевих власників Afidreko Holdings Limited та результати розслідування джерел походження коштів.

Ігор Луценко (067 467 62 53)

Владислава Осьмак (067 399 26 01)

Співголови ГО "Контрактова площа - Гостиний двір"