Свободівські бодібілдери проКачаються за рахунок міського бюджету

Святослав Шеремета

Представники львівських громадських організацій ознайомилися з пропозицією комісії і уважають, що гроші розділять нерівномірно. Третину з усього отримають організації, пов’язані із заступником голови комісії молодіжної політики, спорту та оздоровлення (в якій четверо з шести членів також від ВО “Свобода”) Святославом Шереметою.

Заступник голови відділення Національного олімпійського комітету у Львівській області Олег Немчінов уважає це прямим порушенням як депутатської етики, так і опосередковано порушенням норм закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", а  також  ударом по авторитету ВО «Свобода». Так само керівник «Львівської молодіжної асоціації кікбоксингу» Юрій Кардашевський каже, що теперішні обранці не можуть пояснити, якими критеріями вони керувались, віддаючи гроші тій чи іншій організації.

«Я не розумію чому федерація фехтування, яка виховала для Львова олімпійську чемпіонку Яну Шемякіну, отримала 15 тисяч гривень, а бодібілдинг має 70 тисяч. Таке враження, що у нас одні “качки” по місту ходять», - каже Кардашевський.

Однак по порядку. Загалом на три пункти бюджету: підтримка спортивних організацій, ДЮСШ та фінансування заходів, у міста є понад мільйон гривень. Втім, аби визначити частку, яку отримають організації, пов’язані з Шереметою та ВО «Свобода», від цієї суми варто відняти 70 тисяч на спортивні школи, які не є приватними структурами, та ще 70 тисяч, доля яких наразі невідома, адже у своїй пропозиції комісія вписала їх як залишок. Відтак, маємо близько 850 тис. грн.

1. Сто сім тисяч гривень планують виділити ГО «Ліга культуризму Львова», яку очолює сам Шеремета. Це найбільша сума з-поміж тих, які цьогоріч отримають спортивні організації  міста. З цих грошей 38 тис. грн витратять на купівлю професійних спортивних тренажерів. І, зважаючи на анонс з офіційного сайту організації, де на фоні самого депутата красується напис «євротренажери»,  можна припустити, де стоятимуть ці тренажери. Першого квітня «Ліга культуризму Львова» відкриває власний фітнес-клуб. Площа залу, за словами Шеремети, «невеличка» - 164 квадратні метри. Абонемент, чи то членський внесок – 100 гривень на місяць.

Друга частина грошей, а це 70 тис., піде на фінансування змагань, які проводить депутат-культурист.

«При усій повазі до шахів: обладнати шахову секцію на 100 м2 коштує 30 тис. грн, а для важкої атлетики - 300 тисяч, - пояснює фінансові апетити силових видів спорту Шеремета. - Турніри з шахів відбуваються у самих шахових клубах. Вони вкручують лампочку, сідає суддя, і вони грають. Які там витрати? А ми не можемо чемпіонат чи кубок міста провести у себе в залі. Ми не можемо провести змагання без гриму, а щоб грим було видно треба додаткове світло… Щоб гарно виглядало на зйомці,  потрібен «чорний кабінет» (спеціальне оформлення сцени). Треба відеозйомка, фотозйомка. Ось ви і маєте приблизний бюджет, якого іншим не треба».

2. Ще 24 тисячі планують дати Львівській обласній громадській молодіжній організації «Сокіл» для оздоровчих таборів. Головою організації є Богдан Галайко, секретар тієї ж комісії, член ВО «Свобода».

3. Двадцять чотири тисячі гривень дістанеться ГО “Наш клуб”. І тут варто згадати ще одного депутата-свободівця  Андрія Карбовника, керівника цієї організації. Попри те, що у 2010 році він у декларації про доходи, яку заповнював для програми «Хто тут живе?» телеканалу ЗІК, вказав майже мільйон гривень прибутку, вирішив не відмовлятися від “спортивних” грошей. Їх пан Карбовник планує використати на придбання грифів, штанг, гантелів та дисків, а також на проведення «Кубку Західної конференції з американського футболу”. Зважаючи на такі цілі, особливо дивно звучать слова Шеремети про те, що у  роботі комісії він керується принципом, що розвивати слід притаманні для України види спорту. Що ж, мабуть, недогледів.

4. На обладнання для тренажерного залу ГО «Спортивний клуб «Максимус Голд» витратять 19 тис. грн. У Єдиному державному реєстрі фізичних та юридичних осіб керівником організації вказаний Андрій Хрептик.

Перший же ж результат пошуку видає сторінку цього користувача у соціальній мережі «В контакті». І що ж ми бачимо: пан Андрій є не лише членом ВО «Свобода», а й добре знайомий з діяльністю заступника голови комісії, що хоче виділити йому гроші.

5. Екс-чемпіон світу з боксу Андрій Котельник для свого дитячого турніру отримає 15 тис. грн. Він, до слова, також депутат від ВО «Свобода, щоправда не у Львові, а у Рівненській обласній раді.

6. Фестиваль силових видів спорту «Сила нації», дітище Святослава Шеремети, матиме 55 тис. грн. Їх розділили поміж трьома організаціями, оскільки на фестивалі змагаються представники різних видів спорту. Свої частки для проведення турніру отримали ГО «Майстрів важкої атлетики» та львівський осередок «Української федерації армспорту». Керівники - Геннадій Юркевич та Богдан Іваницький входять до оргкомітету змагань, а окрім того, за словами самого Шеремети, є його давніми знайомими і «братами по залізу». Що цікаво, ці ж таки організації отримали фінансову підтримку й на інші свої потреби: Юркевич – 29 тисяч на два тренувальні збори та купівлю спортивних костюмів, а Іваницький – 10 тисяч на турнір «Кубок Лева».

Аби краще розуміти причину такої щедрості у фінансуванні фестивалю «Сила нації», варто зазначити, що це не просто спортивний захід, а й один з напрямків політичної агітації.  Попередній турнір фінансувала «Свобода», про що не забула згадати на власному сайті, а Шеремета під час інтерв’ю підтвердив, що й надалі піаритиме партію зі сцени фестивалю. Однак, як бачимо, тепер таку рекламу хочуть оплатити з міського бюджету.

7. Ще однією організацією з силового блоку, яку підтримає місто у 2013 році,  є ГО «Спортивний клуб «Форвел». У Єдиному державному реєстрі ім’я її керівника – Ігор Бубен. Це ж таки ім’я фігурує у положенні про проведення «Сили нації». Ігор Бубен – президент обласної федерації пауерліфтингу і входить до оргкомітету змагань. Окрім знайомства з депутатом-свободівцем,  керівника цього клубу вирізняє  рекордна сума, яку отримав «Форвел» у минулому році. Місто підтримало клуб на 163 тис. грн. Львівська обласна федерація стрільби з лука та баскетбольний клуб «Львівська політехніка», які йдуть на другому та третьому місцях у цьому списку, навіть разом узяті отримали у 2012-му менше за паверліфтерів. Окрім грошей, для участі у фестивалі Бубену дадуть 16 тис. грн. на тренувальні збори та змагання.

8. ГО Шеремети «Ліга культуризму Львова» ще 45 тис. грн. витратить на три менш масштабні заходи: першість міста з бодібілдингу, відкритий Кубок та чемпіонат Львова.

Якщо підсумувати усе сказане, то понад 30% коштів віддали організаціям, які пов'язані з тими, хто гроші розподіляв. Оскільки зараз представники інших, НЕ силових видів спорту категорично проти запропонованого проекту, управління молоді, сім’ї та спорту міськради наполягає на альтернативі -створити громадську спортивну раду. «Вона сформує правила, які ляжуть в основу нового рішення виконавчого комітету”, - озвучив позицію управління його начальник Володимир Шнайдер. Втім, з таким сценарієм Святослав Шеремета погоджуватися не збирається. Мовляв, коли всі заявки вже подані, то пізно змінювати умови їх формування. Натомість пропонує свій варіант: «Моя позиція:  або розділити всім порівну, в результаті чого стимул пропаде у всіх, або буде так (затвердять пропонований проект – авт.), бо я знаю, що ці люди заслужили, у них бездоганна репутація”.

Остаточне рішення депутат обіцяє до кінця березня. Львівським же ж спортсменам за таких умов залишається лише сподіватись, що плани бодібілдера Шеремети перетворити свій фестиваль на український відповідник всесвітньовідомого «Арнольд Класік»,  справдяться не скоро, бо тоді грошей на його проведення треба буде ще більше, а не таким близьким до профільної комісії федераціям у Львові буде ще сутужніше.