Просувати приватні газети через освітян на Здолбунівщині – це нормально

Передплатна кампанія закінчилась. Рекомендації Здолбунівської РДА щодо передплати приватного видання «Дзеркало Здолбунівщини», засновником якого є депутат районної ради від партії регіонів С.Мельник, дали свої плоди,  і близько 1000 мешканців райони стали щасливими володарями щотижня свіжого примірника новоствореної газети. Ми ж отримали десятки дзвінків з проханням втрутитись у цю ситуацію, хоча найкращим втручанням було б голосування гаманцем на настійливі «рекомендації передплатити»,  з кількісною рознарядкою по кожній школі і садочку, так щоб раптом не надумали менше передплатити.

ЗЕОН підготував листи у Антимонопольний комітет, міліцію, звернення у прокуратуру. В усній розмові прокурор п.Ольшанецький І. повідомив, що в діях РДА корупції не вбачається, письмово на наше запитання «Чи за наслідками публікацій на порталі і в газеті здійснюються заходи прокуратурою», ми отримали відповідь, з якої випливає, що прокуратура більше не розслідує самих порушень, а лише перевіряє результати перевірок порушень :), і проводять "відповідні перевірки в межах визначених законом повноважень..."

Приблизно такий же результат на виході опинився і у депутата райради С.Кондрачука. Ось його коментар.

Коментар депутата районної ради С.Кондрачука.

Питання: Які результати вашого звернення до  прокуратури щодо вибіркового рекомендування для передплати газет працівникам  сфери, підконтрольної відділу освіти (шкільних та дошкільних закладів)?

Відповідь: Пустили ці листи по зачарованому колу. Прокуратура тепер розглядає лише результати перевірок по порушенню, а не реагує на самі порушення. Тому навіть мій лист в Генпрокуратуру вернувся до області, звідти в район, а звідти до заст.голови РДА п.Федорука. Сміх тай годі. Саме на дії РДА я і скаржився і саме Олександр Федорук як заступник курує гуманітарну сферу. Тому напевне сам себе перевірив і порушень не знайшов:)

Антимонопольний комітет дуже оперативно, за днів п’ять дав відповідь, де процитував нами ж написані норми законодавства, яке стосується економічної конкуренції і прийшов до висновку, що порушень і створення анти конкурентних умов для всіх інших газет немає.

Сама адміністрація в особі головного фігуранта п.Федорука дала такий коментар.

Коментар заст.голови Здолбунівської РДА Олександра Федорука:

Питання: Структури адміністрації пропагують (рекомендують) передплату приватної газети «Дзеркало Здолбунівщини» тому що «у районі є потреба інформування громадськості про життєдіяльність освітянської сфери, напрацювань педколективів…». А що комунальна районка «Нове життя» цього не робить ? РДА є ж засновником «Нового життя»

Відповідь: Не те щоб не висвітлювало «Нове життя», просто не було тієї співпраці яку запропонувало «Дзеркало Здолбунівщини». Був лист від відділу освіти до ДЗ щоб газета висвітлювала діяльність освітян і вони між собою на своєму рівні домовились. В кожному номері 1-2 полоси в газеті виділено на новини освітян.

Питання: Які ж сфери мають висвітлювати інші дві приватні газети  (Вільне слово і Літопис Заходу) і яким чином вони потрапили у список рекомендованих до передплати газет? Чому саме ці  приватні газети отримали таке протегування (виграли конкурс?)

Відповідь: Представники цих газет «Вільне слово» і «Літопис Заходу» були у нас в РДА, презентували газети і пропонували свої послуги, тому ми і включили їх до списку рекомендованого для передплати.

Міліція найдовше розбиралась у цій справі. Висновок, як і слід було очікувати, співзвучний із владою. Порушень немає. Ніхто ні до чого не примушував. Дивина та й годі. От в день виборів поклади на столі листівочку із кандидатом-то вже заборонена агітація, суд і Іменем України, а рекомендація де вказані кількості примірників якій школі скільки виписати НОВОСТВОРЕНОЇ газети і куди принести квитанції для звіту – це нормально. Це ж просто рекомендація.

 

П.С. Завтра освітяни, якщо будете мовчати, можете чекати на наступні рекомендації. Де бажано харчуватися, купувати канцтовари, вдягатися, автобуси замовляти, вікна робити, дітей в травні на купання у водоймі водити. За свої гроші медогляди будете проходити, зошити купувати, у відрядження їздити, в газету писати і її ж редагувати та передплачувати. І до тих пір допоки ця «рекомендація» буде у вашій голові важливіша ніж власна думка, позиція, то не називайте себе інтелігенцією. Хіба що тихо-тихо і так щоб ніхто не почув.