В Європу на таксі

Фото з сайту v.lviv.ua

Блакитна мрія є у мера Львова Андрія Садового – «щоб до Львова приїжджало якомога більше гостей і створювались нові робочі місця». Про свою мрію він не забуває розповідати під час кожного більш-менш міжнародного зібрання у місті Лева. Скажімо, говорив міський голова про це й учора під час Форуму галицької кухні.

Але мрії просто так не здійснюються. Їх варто втілювати. Саме тому, мабуть, і працює досі в структурі Львівської міської ради департамент «Євро 2012». Утворений на виконання державної цільової програми «Забезпечення підготовки і проведення у Польщі та Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу» департамент фактично вже виконав свою пряму функцію – Євро 2012 у Львові відбулося, останню крапку в організації і проведенні матчів та відновленні інфраструктури поставили у грудні 2012 року: освоїли кошти, підбили підсумки, написали звіти, склали акти виконаних робіт тощо. Одначе найголовніша заслуга цієї структури – робота над наближенням Львова до світової спільноти і навпаки. Так, напевне, щиро вважають міські чиновники (бо іншого пояснення немає) і не поспішають той департамент розформовувати.

Із 16 чиновників, які працювали в Департаменті у розпал Євро 2012 (а тоді роботи дійсно було багато) у час після Євро їх чисельність скоротилася аж... на 4 особи.  Решта ж  12 осіб, що зберегли свої місця після скорочення, займаються розвитком туризму і бізнес послуг. Саме так виправдав свою нинішню роботу директор Департаменту «Євро 2012» Олег Засадний. За його словами, «стратегія Львова – бути туристичним центром. Місто вже конкурує не з маленькими містечками, а з такими туристичними монстрами як, скажімо, Прага і Відень, і це накладає нові зобов’язання».

Засадний говорить так, як мріє Садовий. А для мрії нічого не шкода. Відтак, 12 чиновників виводять Львів на міжнародний рівень, отримуючи зарплатню із міського бюджету, користуючись пільгами, соцгарантіями, службовими машинами ЛКП «Ратуша-Сервіс», а ще й на додачу оплаченим міським коштом таксі. Ймовірно, їздитимуть ними на зустрічі з іноземними партнерами та інвесторами. На запитання, навіщо департамент «Євро 2012» у Річному плані закупівель на 2013 рік замовив собі послуги щодо експлуатування таксі, директор Департаменту Засадний відповів, що про таке не знає.

У майбутньому департамент «Євро2012» планують переназвати департаментом розвитку. Він і надалі займатиметься розвитком туризму, IT і бізнес послуг. Щоправда, чи наблизиться Європа до Львова, якщо сам Департамент, проголошуючи яскраві заклики і одночасно замовляючи собі таксі за міські гроші, відкидає цю Європу далеко назад. Таке відчуття, ніби у прекрасний сонячний день хтось поцупив із кишені дріб’язок.

Пані зі Львова