Сумнівна історія згорання автомобіля КП “Чернігівводоканал” за 800 тис. грн.

Як уже повідомлялось раніше,  згідно з рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради №10 від 21 січня 2013 року,  Комунальному підприємству «Чернігівводоканал» було дозволено списання автомобіля Volkswagen Caravelle, 2009 року випуску, первісною балансовою вартістю -  804868 грн. 62 коп., знос за станом на 1 грудня 2012 року – 455177 грн. 75 коп., залишковою балансовою вартістю – 349690грн. 87 коп.

Офіційною причиною списання автомобіля назване  його повне знищення під час пожежі, що сталася в лютому 2012 року на трасі Чернігів – Київ.

По-перше, в даній ситуації незрозумілою є закупівельна ціна автомобіля Volkswagen Caravelle в розмірі більш,  ніж у два рази вища від його фактичної вартості. У своєму інтерв’ю  в кінці січня 2013 року керівник КП «Чернігівводоканал» Олександр Шкінь пояснив, що разом  з  цим автомобілем було придбано додаткове обладнання,  яке йшло з ним у комплекті. 

Але у видатковій накладній від 01.06.2009 року йдеться лише про сам автомобіль вартістю 784705,48 грн. без жодного  обладнання. Також незрозумілими є причини списання виконкомом автомобіля, якщо у висновках експертизи йдеться про те, що в салоні не було ніякого додаткового обладнання, яке по суті і складало половину вартості Volkswagen. 

Але  07 березня, відповідаючи на запитання журналістів, керівник водоканалу Олександр Шкінь, пояснив вартість купівлі автомобіля вже не додатковим обладнанням, а перерозподілом коштів між всією технікою, яку підприємство в 2009 році закупило за гроші Світового Банку.

Ще незрозумілішою виглядає ситуація з пожежею в автомобілі Volkswagen Caravelle  та її подальшою ліквідацією. Оскільки за версією водоканалу, зокрема, керівника підприємства та начальника автослужби КП «Чернігівводоканал», водій викликав пожежну охорону по телефону,  і вона приїжджала на місце інциденту.

Але факт такого виклику не зафіксований у Довідці МНС про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області, хоча всі виклики на 101 по області там фіксуються і оновлюються щоранку о 8 годині. Лише в одному з чернігівських ЗМІ з’явилось повідомлення про пожежу на транспорті (по заяві). Це означає, що акт про пожежу на автомобілі складався не у вівторок 28 лютого, коли згоріло авто,  а по заяві в суботу 3 березня 2012 року, тобто, аж через чотири дні. 

Виходить, що окрім водія, ніхто пожежі на Volkswagen Caravelle  і не бачив. До речі, водій у своїй пояснювальній  жодним словом не згадав про прибуття пожежної охорони.

Такі неточності наводять на думки, що автомобіль Volkswagen Caravelle, який начебто згорів, може зараз спокійнісінько кимось використовуватись, а в гаражі КП «Чернігівводоканал» стоїть купа списаного міськвиконкомом брухту вартістю для чернігівської громади в 800 тис. грн.  Перевірити цю ситуацію тепер має обласна прокуратура і Світовий банк,  за гроші якого і закуповувався Volkswagen.

Ігор Андрійченко