5 березня судили не тільки Тимошенко та Власенка, а й …

Фото з сайту LB.UA

Одночасно із  судовими процесами  над представниками опозиції Тимошенко та Власенком, а також  позбавленням мандату регіонала Веревського, апеляційний суд Чернігівської області розглядав справу ніжинського мера-хабарника.

4-5 березня пройшли чергові судові засідання у цій кримінальній справі. Під час судових засідань було повністю вивчено всі матеріали даної справи та переглянуто оперативну відеозйомку.

Зокрема, 4 березня, під час перегляду документів кримінальної справи головуючий суддя Борисенко зачитував ряд показів та документів, котрі доводять вину ніжинського чиновника. Окрім показів двох інших підсудних у цій справі Анатолія Походні та Віктора Приходька, суд зачитав ще один документ. Це доповідна записка тодішнього керівника МВС області генерал-майора міліції І.П. Катеринчука на адресу заступника міністра внутрішніх справ, генерал-полковника В.М. Євдокимова. В ній розкриваються зв’язки засудженого мера  з ніжинськими кримінальними авторитетами. Зокрема в ній ідеться про те, що «…міський голова отримував підтримку під час припинення зборів та мітингів громадян, громадських слухань, тощо, під час яких громадян, не згодних з політикою Приходька М.В., просто усували із заходів».  У  тексі є інформація і щодо  протекції з боку міського голови злочинному угрупованню та його тісних стосунків з  представниками кримінального світу Ніжина.

5 березня під час перегляду матеріалів оперативної зйомки учасники судового процесу переглянули кадри затримання міського голови,  вилучення з його машини 19 500 доларів США та подальших слідчих дій з мером.

Перегляд відеоматеріалів засідання спростував твердження захисту Приходька, що йому не надавали адвоката, а лише постійно погрожували. Насправді, слідчі чемно та ввічливо пояснили  йому,  що під час дачі показів та допиту йому буде надано захисника, а зараз проводяться слідчі дії по затриманню. Тож, шановні, навчайтеся у майстрів своєї справи, щоб потім клеїти з себе скривдженого і ні в чому не винного.

Також демонструвалися відеоматеріали передачі траншів хабаря та випадок, коли київський підприємець привіз  у Ніжин хабар у гривнях. Проте мер через економічну кризу тоді брав тільки в доларах США, тож правоохоронці вимушені були їхати до Києва і міняти гроші.  Крім того, під час засідання було прослухано аудіозаписи потерпілого.  Варто відмітити, що більшу частину записів можна легко знайти в мережі інтернет.  З достовірних джерел відомо, що виклали їх поплічники міського голови після певних маніпуляцій, проведених з ними задля створення образу невинуватості мера.

Тож на даний час суд підходить до стадії свого завершення – судових дебатів, після яких, згідно з кримінально-процесуальним кодексом, має відбутися проголошення вироку. Наступні судові засідання призначені на 11 -12 березня.