Писати про корупцію заборонено! Інакше в суд!

Нещодавно громада міста Сквира, що на Київщині, стикнулась з новою для себе, проте вже поширеною в нашій країні практикою судового двобою між представниками влади і засобами масової інформації. На цей раз конфлікт виник між першим заступником Сквирського міського голови Володимиром Горбалінським та редакцією місцевої газети «Провінція Пост».

Справа у тому, що на Сквирщині є два друкованих видання. Одна газета фінансується за рахунок місцевого бюджету, а друга, «Провінція Пост»,  є незалежною газетою, що живе виключно з передплати та з реклами, яку розміщує на своїх шпальтах.

Можливо, саме тому провладна газета з  роками стала нецікавою читачу, адже висвітлює діяльність місцевої влади, відповідно, «співає їй дифірамби» та переконує сквирян у «покращенні» вже сьогодні.

«Провінція Пост», натомість, дозволяє собі більш критично і правдиво висвітлювати діяльність влади, не соромлячись аналізувати та писати про розбазарювання місцевого бюджету, розбиті та неочищені від снігу дороги, неякісну воду, неосвітлені вулиці, несанкціоновані сміттєзвалища та десятки інших місцевих проблем. Також ця газета надає можливість місцевим правозахисникам, депутатам, громадським діячам і простим мешканцям міста  висвітлювати свою  думку на її шпальтах.

Влада вже давно точила зуб на незговірливу редакцію «Провінції Пост», і нарешті її "прорвало".  А чашу терпіння переповнив опублікований виступ місцевого правозахисника, громадського діяча керівника групи місцевих аналітиків, що проводять моніторинг та виявлення зловживань при закупівлі товарів робіт і послуг органами місцевої влади.

І ось маємо – Сквирський районний суд відкрив провадження за позовом першого заступника Сквирського міського голови В.Горбалінського до редакції «Провінції Пост» про захист честі, гідності і ділової репутації. Не вдаючись у подробиці, зауважимо, що 14 лютого пройшло перше попереднє судове засідання. І все б нічого, якби чиновник В.Горбалінський не надав докази своєї «невинуватості». Серед поданих доказів ми побачили низку фінансових документів, які начебто повинні були довести його невинуватість при придбанні Сквирською міською радою ялинки на суму 97 тисяч гривень. Проте не так сталось, як гадалось.

Першим документом, який надав чиновник, став скріншот (копія електронного листа) від фірми «Ялинка України», з якого чітко видно що ялинка від виробника коштує 64 тисячі 983 гривні. 

Цінова пропозиція ПП «Ялинка України»

З цього ж документу видно, що тільки після того, як до ціни ялинки додати вартість комплекту ялинкових іграшок та ялинкового освітлення, що вартує 21 тисячу 482 гривні, та ще й транспортні витрати – вийдемо на суму 97 тисяч 625 гривень.

Проте самовпевнений чиновник надає ще один документ,  яким хотів засвідчити свою невинуватість – це накладна, по якій відбулась проплата казначейством,  і отримано товар (ялинку). Як ми бачимо з накладної, на суму 97 тисяч 625 гривень придбано виключно ялинку (яка з попереднього документу коштує 64 тисячі гривень), без іграшок та освітлення!!!!!

Виникає закономірне запитання – чому Сквирська міськрада переплатила 33 тисячі гривень? Адже для маленького міста Сквира це немалі гроші. Хіба розважливий та економний господар буде купувати будь-який товар з рук за сто гривень, якщо поруч в магазині він коштуватиме п’ятдесят гривень? Впевнений що ні

Накладна на придбання ялинки

 І ще маленька дрібничка. Цінова пропозиція надійшла від виробника ялинки ПП «Ялинка України», а придбала ялинку Сквирська міськрада у ФОП Шкільнюк Т.П. (видно з накладної). Ось так, шановні платники податків, ваші гроші у якості відкатів осідають в кишенях хитромудрих чиновників.

Враховуючи отримані за допомогою чиновника В.М.Горбалінського фінансові документи, вже подано відповідну заяву в правоохоронні органи. Про результати розслідування проінформую читачів блогу в наступних постах.

Григорій Іванченко