Для розслідування темних тендерів пропонують створити дві слідчі комісії

Комітет Верховної Ради по боротьбі з корупцією вимагає створити дві слідчі комісії для дослідження тендерних оборудок. Про це повідомляє ТВі.

Представники громадських організацій перевірили масив угод, ціна яких становила 550 мільйонів гривень, і з'ясували: третину коштів було використано неефективно. Звітувати про це влада не бажає: така інформація переважно закрита.

"Здебільшого органи місцевої влади інформацію про закупівлю, про те, що вони надають, яким чином процедура торгів відбувається – ця вся інформація не надається", – констатував Віктор Таран, директор Центру політичних студій і аналітики.

Найчастіше чиновники спеціально завищують ціну і створюють умови, коли на конкурс приходить лише один учасник. Особливо полюбляють цифри, трохи менші за сто тисяч. Бо тоді закупівлі можна проводити без тендерів, а товар брати не у кого дешевший, а хто більше подобається. "Магію дев'яток" торік активно використовувало Міністерство оборони. Без копійки сто тисяч віддали військові за гвинтики і мітли. Стільки ж – за вогнегасники, пожежні рукави і шифер. За такою ж схемою працюють майже всі міністерства і районні адміністрації.

Експерти вже передали низку зібраних матеріалів правоохоронним органам. Однак чи буде від цього результат – велике питання.

"Ми говоримо про мільйонні суми, мільярдні, які йдуть із бюджету, але за них немає жодного покарання. Ми повинні вимагати покарання і належної правової оцінки", – заявив Віктор Чумак, голова парламентського антикорупційного комітету.

Влада традиційно обіцяє вдосконалити законодавство і зробити тендери відкритішими. Водночас комітет боротьби з корупцією вимагатиме проведення двох слідчих комісій. Одна вивчатиме "розпил" коштів, які мали би піти на утеплення шкіл: гроші були виділені, а до ремонту і не приступали. Інша комісія вивчатиме зловживаня столичної київської влади.