Україна витрачає половину держбюджету на закупівлі на тендерах з одним учасником

Тендери проходять, як під час стихійних лих: за рік кількість відкритих торгів зменшилася, тоді як кількість неконкурентних торгів з одним учасником - зросла.

Україна закуповує товари і послуги під час тендерів з неконкурентною процедурою з одним учасником на суму близько 200 млрд. грн. Про це повідомила начальник відділу аналізу держзакупівель Мінекономрозвитку Наталя Шимко.

За її словами, це відбулося за рахунок того, що під новий закон потрапили комунальні послуги - електроенергія, водопостачання, газопостачання.

"Вони займають у цих неконкурентних процедурах більше половини точно", - сказала Шимко.

Вона також озвучила суму, яку держава витрачає на закупівлю товарів і послуг на таких тендерах. "Це значна сума... Я вважаю, це приблизно 200 мільярдів, можливо", - сказала начальник відділу аналізу держзакупівель Мінекономрозвитку.

Нагадаємо, що витрати бюджету України на 2013 рік закладено на рівні 411 млрд грн.

Відповідно до Закону про державні закупівлі процедура закупівлі в одного учасника застосовується у виняткових випадках: при відсутності конкуренції або термінової потреби в товарах для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, а також при закупівлі витворів мистецтва.

ZN,UA