Імена корупціонерів засекречені, бо цим людям і так тяжко — Кабмін

Держреєстр корупціонерів не оприлюднюють, бо дані про осіб, які вчинили економічний злочин, є, фактично, базою персональних даних, тому вони підпадають під дію положень закону "Про захист персональних даних". Крім того, корупціонерам і так нелегко живеться, — заявив міністр юстиції Олександр Лавринович, пише tsn.ua.

"Людина, яка скоїла корупційне правопорушення, зі своїм гріхом повинна не просто жити все життя, вона вже має багато обмежень. Якщо людина у цьому реєстрі, то вона ніколи не буде працювати на державній службі або в органах місцевого самоврядування. Адже дані з нього обов'язкові при спецперевірці, і ми їх постійно надаємо відповідним органам. Так він вже покараний на все життя", — сказав чиновник в інтерв'ю "Урядовому кур'єру".

Урядовець також нагадав, що закон передбачає, що персональні дані є інформацією з обмеженим доступом.

"Але навіть якщо би такого закону не було, вважаю, що не можна ці дані розголошувати. Пам'ятаю ситуацію, коли я був нардепом і виїжджав в округ. До мене прийшла бухгалтер однієї з державних районних адміністрацій і каже: "На мене склали акт про корупцію за те, що я невчасно здала декларацію". А тепер уявіть, що відомості про неї вносять до реєстру, який стане відкритим, і все життя вона, її діти, онуки повинні будуть це морально переживати", — розповів Лавринович про моральну сторону можливості розкриття списку.

За його словами, якби дані корупціонерів були відкритими, то це було би схоже, як за радянських часів були дошки, що називались "Комсомольський прожектор". Там вивішували фотографії приблизно з таким написом: "Ганьба цим людям, вони охрестили дитину", — розповів міністр.

Як відомо, сформувати Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення, доручив Мін'юсту президент Віктор Янукович 5 жовтня 2011 року. Указ було видано з метою забезпечення виконання Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції".