Напередодні громадської акції в Ірпінському регіоні зухвало підірвали автомобіль місцевого активіста

Все, що лишилося від машини

Останнім часом Приірпіння (Київщина) все частіше нагадує про себе як свавільними вчинками місцевої влади (незаконні забудови, вирубка лісу, відвертий дерибан землі), так і громадськими акціями спротиву нахабним діям влади.  Останні події свідчать, що протистояння перейшло в надто небезпечну фазу.

Увечорі 20 лютого у сусідньому з Ірпінем Гостомелі о 19:15 було підірвано автомобіль активіста Ірпінського регіону, депутата Гостомельської селищної ради Юрія Марчука. Юрій Марчук - один із організаторів мітингу жителів ірпінського регіону проти свавілля міського голови Ірпеня Володимира Скаржинського. Мітинг був запланований і відбувся 21 лютого під стінами Ірпінської міської ради за участі понад тисячу жителів регіону.

Між Ірпенем та Гостомелем існують певні адміністративні зв’язки:  начебто наділене владними самоврядними повноваженнями селище міського типу Гостомель чимало питань не може вирішувати без погодження з ірпінськихми структурами Це, зокрема, стосується більшості життєвонеобхідних підрозділів: енергетичного, газового, земельного, правового, соціального…

Підпал автомобіля Юрія Марчука стався одразу після закінчення погоджувальної ради, на якій депутатів переконували підтримати створення у селищі КП «Гостомель Житлоінвест», мета якого – володіти й розпоряджатися усіма землями селища. На переконання Ю.Мельника, за створенням цього КП стоїть група ірпінських депутатів та інші особи: "Перемовини по його створенню ведуться з гостомельською владою вже давно, а незгодних депутатів карають бандитськими методами".

Як повідомив батько Ю.Марчука, незнайомі кинули під авто змочені бензином ганчірки, облили пальним машину і підпалили. Сам депутат переконаний: «Цей підпал напряму пов’язаний із сьогоднішнім мітингом у Ірпені та питаннями, проти яких я виступав у селищній раді. Це низка справ, за якими стоїть Юрій Прилипко – депутат Ірпінської міської ради. Це несанкціонований вивіз піску з гостомельського озера, справа по заборгованості фірми «Ольвія», справи по двох котельнях – котельні школи № 13 та садочку. Це ті речі, про які я розповідаю громадськості. А ті, хто за ними стоїть, відповідно, не хочуть розголосу».

За словами Юрія Марчука, раніше його неодноразово попереджали, щоб він не втручався не в свої справи. Одними з таких попереджень було побиття батька депутата, обливання машини зеленкою колезі-опозиціонеру Олегу Поповичуку, підпал магазину його тестю.За цими погрозами, впевнені депутати Гостомеля, стоїть одна й та ж група людей – забудовники Ірпеня, яким стало тісно у місті й вони перекинулися на його околиці. Юрій Марчук розповів, що тиснуть та погрожують не лише йому, а й іншим його колегам, які протистоять грабіжницьким рішенням у селищній раді.

...Мітинг в Ірпені був дійсно багатолюдним. Були тут не лише мешканці Ірпеня, а й жителі прилеглих селищ, оскільки Ірпінська конгломерація дійсно є унікальною - як з точки зору природних багатств, так і з огляду на те, в якому безправному становищі знаходяться ошукані і обдурені владою мешканці, повністю відсторонені від процедур розгляду та прийняття рішень. Останньою  краплею, що переповнювала чашу терпіння, було самодурське рішення мера - "відкоригувати" на свій смак склад  Громадської ради Ірпеня.

Сьогодні ж опозиційні партії Ірпеня розпочали збір підписів за проведення референдуму з приводу відставки міського голови.

Один з активних організаторів мітингу, депутат Ірпінської міської ради Дмитро Войцех у своєму блозі написав: «Сьогодні в Ірпені, під Києвом, відбувся великий мітинг, в якому взяли участь близько тисячі жителів міста. Акція викликана тим, що громада втомилася дивитися на відвертий дерибан землі, на корупцію і на бездіяльність місцевої адміністрації . Резолюція мітингу в Ірпені - міського голову та міську раду у відставку! Нам потрібні нові чесні та прозорі вибори. Нам потрібна відповідальна влада».