На Троєщині новий конфлікт громади й забудовника

Мешканці будинку №4 по проспекту Маяковського повстали проти спорудження під їхніми вікнами офісно-торгівельного центру на замовлення ТОВ "ЕКО".

Про перспективу втратити сквер, вирощений упродовж 28 років, люди дізналися тиждень тому, коли землю між їхнім будинком та центральною транспортною магістраллю Троєщини   невідомі «благодійники» почали обносити парканом.

 

 

Коли ж під вікнами з‘явився будвагончик, і загуркотіла техніка, під колесами якої вже загинуло кілька розкішних декоративних кущів, мешканці будинку зрозуміли, що  ніхто не збирається навіть ставити їх до відома, хоча закон вимагає обов‘язкове проведення громадських слухань ще на етапі підготовки питання про землевідведення.  Оскільки громадські слухання не проводилися, то люди мають підстави  для сумнівів у законності забудови. Втім, схоже, що для такого висновку у них є не лише ця підстава.  

Наразі невідомо, який правовий статус  земельної ділянки, на якій починається будівництво. Дозвільних документів ні ініціативній групі, ні навіть депутатові від цього округу Андрію Іллєнкові  ніхто не показав.

Проаналізувавши доступну інформацію з відкритих джерел, приходимо до висновку, що будівництво, розпочате на замовлення ТОВ ЕКО на Маяковського, 4,  навряд чи є законним.  І ось чому.

Рішення про землевідведення ухвалила Київрада під проводом Леоніда Черновецького у грудні 2006-го року. А стосувалося воно Товариства з обмеженою відповідальністю «СОЦІНВЕСТБУД».

«Передати   товариству   з    обмеженою    відповідальністю
"СОЦІНВЕСТБУД",  за  умови  виконання  пункту  3 цього рішення,  у
короткострокову оренду на 5 років земельну ділянку площею 0,38  га
для      будівництва,      експлуатації      та     обслуговування
торговельно-офісного комплексу на просп.  Володимира Маяковського,
4  у  Деснянському районі м.  Києва за рахунок міських земель,  не
наданих у власність чи користування».

http://www.uazakon.com/documents/date_8i/pg_grnhsn.htm

Залишається загадкою, як земельна ділянка, яку мешканці кооперативного будинку по праву вважають прибудинковою територією, потрапила до розряду вільних земель та на яких умовах перейшла згодом від  ТОВ «СОЦІНВЕСТБУД» до  ТОВ «ЕКО» - жодної згадки про цю оборудку у відкритих джерелах виявити не вдалося.

Так само у вільному доступі немає жодної інформації про подовження терміну оренди вказаної ділянки. Якщо такого рішення не було, то право оренди, надане у грудні 2006-го на 5 років, закінчилося у грудні 2011-го. Відтак, маємо ще одну небезпідставну підозру, що забудова території під вікнами будинку №4 по проспекту Маяковського, - незаконна.

Людей непокоїть і те, що  новий офісно-торгівельний центр планують зводити буквально на теплотрасі, яка пролягає вздовж будинку.  Не додає їм щастя і майбутній вид із вікна, а саме перспектива замість заходу сонця споглядати впритул  магазинні задвірки з цілодобовим гуркотом від завантаження-розвантаження харчів.

Що ж стосується долі скверу (близько 40 дерев і декоративних кущів), то представник ТОВ ЕКО, прийшовши на зустріч із розгніваним натовпом, намагався заспокоїти людей тим, що забудовник сплатив Зеленбудові Деснянського району 400 тисяч гривень у якості відшкодування за зелені насадження, а, отже, отримав індульгенцію від місцевої влади на знищення одного з небагатьох на Троєщині зелених острівців.  

У свою чергу ініціативна група, створена для організації протидії черговій забудові, нагадала представникові замовника забудови про кримінальну відповідальність за порушення Закону України, який у 2010 році запровадив  мораторій на знесення зелених насаджень у Києві. Кримінальним кодексом України за вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України, встановлено відповідальність у вигляді обмеження волі на строк до 3 років.

Наприкінці минулого року прокуратура Києва порушила кримінальну справу проти посадовців компанії, яка зносила дерева на Броварському проспекті. Коментуючи ту справу, міський прокурор Анатолій Мельник не виключив, що будуть покарані не лише безпосередні виконавці, а й представники київської влади.

"Окрім керівників вищезгаданої структури, є багато питань до посадовців архбудконтролю та головного управління екології КМДА, котрі надавали дозволи на початок будівельних робіт та фактично сприяли вирубці дерев», - сказав прокурор.

Аби не допустити знищення скверу, троєщинці також звернулися по допомогу прокуратури. Люди  налаштовані рішуче і у разі бездіяльності влади погрожують знесенням паркану, який забудовник почав зводити довкола ділянки.

Ольга Бурда