На Київщині загадково загинув правозахисник, який збирав компромат на чиновників

У Переяслав-Хмельницькому при загадкових обставинах помер місцевий юрист та правозахисник Віталій Білик, який останні п'ять років допомагав селянам у земельних війнах, а місцевим аграріям - відбиватися від рейдерських захоплень.

Правозахисника кілька разів били, намагалися застрелити і постійно погрожували. Напередодні ж чоловік збирався оприлюднити інформацію про корупцію місцевих чиновників.

Бездиханне тіло юриста знайшли у громадському туалеті на шкільному подвір'ї вранці у понеділок, 18 лютого. Тіло знайшов чоботар, який працює поруч.

Чоловіка здивувала неприродна поза мертвого тіла: "Самому впасти - це досить важко у такому положенні". А сина загиблого, який намагається розібратися у причинах трагедії, вражає кількість крові на підлозі і надто - на стінах.

У прокуратурі заявляють, що нічого підозрілого немає. Головна версія смерті – нещасний випадок: послизнувся, захлинувся і помер.

"Причиною смерті Білика є механічна асфіксія в результаті блювотних мас. Жодних даних, що ця смерть є насильницькою, ні під час огляду, ні під час розтину не було", - заявив старший прокурор Переяслав-Хмельницької прокуратури Богдан Панченко.

Але колеги правозахисника заявляють, що на фотографіях із моргу видно, що на обличчі юриста два великих садна, синці, гематоми. Вони переконані, що з такими слідами чоловік мав кілька разів добряче впасти і битися головою об бетонну підлогу, тому висунули свою версію.

"При заході в туалет його вдарили тупим предметом по голові, потім його під руки заносять", - висловив припущення керівник СВК "Горбані" Юрій Возруд.

Відомо, що Віталій Білик назбирав на місцевих чиновників докази у корупції і мав їх оприлюднити у Києві на прес-конференції.

ЕРА FM