За рибу – гроші. А за гроші – 5 років тюрми

Набув чинності вирок Апеляційного суду Запорізької області у кримінальній справі, розслідуваній СБУ стосовно одного з посадовців Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства в Запорізькій області, який вимагав та одержав хабар від керівника комерційної структури.

Фото з архіву МВС

Влітку 2010 року співробітники СБУ затримали чиновника «на гарячому» під час одержання другої частини хабара у розмірі 3,5 тис. гривень у його службовому кабінеті.

У ході слідства було встановлено, що чиновник, зловживаючи службовим становищем, систематично вимагав та отримував гроші від суб’єктів підприємництва, котрі займаються рибним промислом. У середньому він вимагав від 3 до 10 тис. гривень за непроведення перевірок  на підприємствах та непритягнення до відповідальності за перевищення встановлених норм вилову риби на території Каховського водосховища, здійснення вилову у заборонених місцях тощо.

За матеріалами СБУ прокуратурою Запорізької області стосовно хабарника було порушено кримінальну справу за ознаками ч.2 ст.368 Кримінального кодексу України. Суд першої інстанції у 2011 році засудив злочинника до умовного строку позбавлення волі. Правоохоронці з таким вироком не погодилися, прокуратура подала  апеляцію.

Апеляційний суд Запорізької області, розглянувши апеляцію прокурора, скасував умовний вирок хабарнику і призначив йому покарання у вигляді реального позбавлення волі строком на 5 років.

Прес-центр СБУ