На Донеччині засудили за хабарництво посадовця виправної колонії

Набув чинності вирок Червоногвардійського районного суду м.Макіївки Донецької області стосовно 28-річного посадовця однієї з виправних колоній, який вимагав і одержав хабар.

Як повідомляє прес-центр СБУ,  вироком суду правопорушник визнаний винним у скоєнні злочину за ч.3 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем), ч.4 ст.369 (пропозиція або давання хабара) та ч.1 ст.190 (шахрайство) Кримінального кодексу України, йому призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з випробувальним терміном 3 роки. Колишній посадовець позбавлений спеціального звання «лейтенант внутрішньої служби» і права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій представника влади в правоохоронних органах та органах Державної пенітенціарної служби України протягом 3 років.

У жовтні 2012 року співробітники СБУ затримали «на гарячому» начальника відділення соціально-виховної та психологічної роботи зі спецконтингентом, який вимагав тисячу доларів США від дружини ув’язненого, засудженого за розбійний напад. Жінка мала сплатити цю суму за переведення її чоловіка до іншої колонії з більш м’яким режимом утримання. Зловмисник нібито повинен був передати гроші своєму керівництву, але насправді, як встановили слідчі, не мав такого наміру і збирався їх привласнити.