Луценка та ніжинського мера-хабарника судитимуть разом

Засуджений до 6 років мер Ніжина Приходько

Мер Ніжина Приходько (фото з сайту Ніжинської міськради) 

Апеляційний суд Чернігівської області продовжить 18 лютого  розгляд апеляції захисту колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка на рішення Менського районного суду про відмову звільнити екс-міністра від відбування тюремного ув'язнення за станом здоров'я.

Під час засідання, що відбулося 8 лютого у Чернігові, Суд задовольнив клопотання захисту Юрія Луценка бути присутнім на засіданні, яке відбудеться  18 лютого о 10:00.

Апеляційний суд розглядає апеляційну скаргу екс-міністра на Ухвалу Менського райсуду від 24 грудня 2012 року, в якій суд відмовив достроково звільнити Луценка через незадовільний  стан здоров'я.

В той же день, 18 лютого, о 10 :00 продовжиться розгляд справи ніжинського мера-хабарника М. Приходька, якого було засуджено до 6 років позбавлення волі. Наразі суд проводить процедуру допиту свідків.

Цікавим є той факт, що Приходька арештували тоді, коли Юрій Луценко перебував на посаді міністра МВС. Пропри те, що проти міського голови кримінальна справа  була порушена на два роки раніше, ніж проти Луценка, Приходько, який отримав 60 тисяч гривень хабара, і досі перебуває на волі і обіймає посаду мера Ніжина.  Під час судових засідань мер Приходько, вдаючи з себе жертву провокації,  неодноразово заявляв про погрози на його адресу з боку міністра Луценка, тодішнього начальника обласного МВС Катеринчука та інших працівників прокуратури.

Вдумайтеся, далекого 2008 року ніжинського посадовця затримано на гарячому при отриманні останнього траншу хабара. Два інші співучасники справи – посібники мера, зокрема його рідний брат, свою вину у допомозі Приходьку  визнали. При затриманні руки мера світилися від спецзасобу. Та не зважаючи на це, вже п’ятий рік весь державний апарат не в змозі поставити крапку у цій справі.

Проаналізувавши кримінальні справи Луценка та Приходька, можна легко назвати їх зразком вибіркового правосуддя в Україні.