Студенти обурені просуванням зручного для влади закону “Про вищу освіту”

Студенти протестують проти освітніх ініціатив уряду Азарова 7 лютого близько 300 студентів протестували під Кабміном проти урядового проекту освітньої реформи і закликали владу розглянути той законопроект, який узгоджений з громадськістю.

Громадські активісти кажуть, що вони півроку розробляли свій документ під керівництвом створеної 24  січня 2011 року робочої групи ректора НТУУ КПІ Михайла Згуровського, яку ініціював сам Микола Азаров після низки студентських протестів. До цієї групи увійшли понад 70 представників академічної спільноти і громадськості – ректори й викладачі вишів, експерти українських та міжнародних організацій, академіки НАНУ, керівники профспілок і студентських об’єднань. Але все ж влада 28 грудня 2012 р зареєструвала законопроект у парламенті, який написали депутати від Партії регіонів. “Прем’єр-міністр Микола Азаров не відповідає на повідомлення у Фейсбуці. По п’ятницях з 15 до 17 години він читає свій Фейсбук. Напишіть йому все, що ви про нього думаєте”, - закликає у мегафон одна з організаторів протесту Катерина Чепура.

Вона  переконана, що за такими діями влади стоїть міністр освіти Дмитро Табачник і пояснює, навіщо йому потрібен цей закон.

Тримаючи в руках символ студентського протесту - олівці і стаканчики з наклеїним портретом прем’єр-міністра Миколи Азарова, протестанти викрикували гасла “Азаров - шахрай! Освіту не займай!”, “Азарову освіта - як мертвому кобіта”, “Біло-сині депутати, годі з нами махлювати”, “Бунтуй! Кохай! Права не віддавай!” “Азаров у Кабміні – освіта у руїні”, “Не вирішиш питання – отримаєш повстання”, “Хто в Кабміні, озовися: чи не видно кровосіся” та інші.

Микола Мирний