Дуб-довгожитель

В Солом’янському районі міста Києва, по вул Гетьмана, навпроти будинку №2, на тротуарі росте собі вже понад двісті, а то і триста років дуб-довгожитель.

Це дерево пережило дві світові війни і залишилось. Зважаючи на його поважний вік, було надано звання «Пам’ятки природо-заповідного фонду м. Києва»

На фото видно табличку – «Дуб довгожитель. Охороняється законом».

 

В даному випадку мається на увазі Закон України «Про природо-заповідний фонд». Одна з його статей прямо вказує: «Пам’ятки природи мають охоронну зону».

Але у 2011 р. з'явився підприємець Пойда В. С., якому ці закони не писані. Поруч з дубом-довгожителем він розташував малу архітектурну форму. Так само розмістив і холодильник з напоями. Таким чином від МАФа до дерева відстань менш як один метр. Але як же охоронна зона навколо?

Мабуть саме для цього дерево і росло понад 300 років, щоб зараз поруч розпивали пиво і цигарки палили?

Тому в серпні 2012 р. Олексій Савенко звернувся у Комітет ВР з питань екологічної політики і пояснив суть проблеми. Комітет в свою чергу доручив Київській міській адміністрації розібратись з цим питанням.

3 жовтня 2012 Олексій Савенко отримав відповідь від КМДА.

Заступник Попова Мазурчака інформував про таке: «...працівниками ГУКБ проведено перевірку з виїздом на місце в результаті якої
власнику тимчасової споруди Пойді внесено припис з вимогою надати дозвільну документацію, а в разі її відсутності демонтувати тимчасову споруду власними силами...»

Далі Мазурчак пише: «Враховуючи, що вимоги припису не виконані ГУКБ направило лист до Солом’янської РДА щодо включення даної споруди до списку на демонтаж як незаконної»

Голова Солом’янської РДА – Сидоров Іван Петрович. Його перший заступник – Лапань Андрій Григорович. І ось саме перший заступник за своїми повноваженнями і керує відділом благоустрою району.

Тобто КМДА доручає районній владі внести у список на демонтаж, а районна влада цього не робить за якихось мотивів... Значить Сидорову і Лапаню вигідно щоб ФОП Пойда працював і далі... При цьому порушуючи всі норми і правила.

Станом на сьогодні – лютий 2013 року, МАФ стоїть, торгівля ведеться.

--
Знаписано за інфомрацією наданою Олексієм Савенко.

Лист 01
Лист 02