Корупція по-троєщинськи: Герега “киданула” своїх виборців

Місцева громада Троєщини виступила проти корупції та зловживань. 20 січня поруч з ТЦ «Епіцентр», що на вул. Братиславській, відбулися збори членів кооперативу «Дніпровський». Мешканці висловити своє незадоволення продовженням зазіхань на територію стоянки кооперативу, попри те, що секретар Київради, а тоді ще кандидат в нардепи, Галина Герега обіцяла вирішити це питання.

 (фото зі зборів членів кооперативу "Дніпровський", 20 січня 2013 р.)

Мова йде про забудову КП «Київпастранс» майданчику по вул. С. Сулеймана, 29. Останні 12 років мешканці подають клопотання та звернення про оформлення прав користування земельними ділянками, на яких уже 30 років розташована автостоянка для мешканців району. Проте їхні запити ігноруються та не виносяться на розгляд сесії, ініціативи про будування багатоповерхових паркінгів не розглядаються.

(Стоянка кооперативу «Дніпровський»)

Попередньо ініціатори зборів надіслали запрошення заступнику міського голови — секретарю Київради Галині Герезі. Проте Герега проігнорували зустріч, хоча до Верховної Ради балотувалася саме по цьому району і тоді, звісно, знайшла можливість зустрітися з людьми та пообіцяти їм, що вирішить це питання на користь громади.


У своєму звернення люди нагадали Галині Герезі її тези з передвиборчої програми: «Важливі для столиці рішення мають прийматись виключно після консультацій з його мешканцями» та «Організую проведення громадських слухань з питання розмежування місць паркування автомобілів, дитячих майданчиків та зелених зон, за результатами яких буде визначене та закріплене найоптимальніше розташування кожної з цих зон».

Та після виборів Герега, очевидно, забула про свої обіцянки, бо на розгляд міської влади це питання так і не винесли. Більше того, схоже, що чиновниця вирішила помститися мешканцям за програні вибори, бо у вигляді новорічного подарунку громада отримала від секретаріату Київради черговий судовий позов та вимогу звільнити земельну ділянку.

Також члени кооперативу мають претензії до розташування складів ТОВ «Епіцентр», який належить безпосередньо Галині Герезі. «На загальних зборах була оприлюднена інформація про зберігання під відкритим небом хімікатів, які забруднюють навколишнє середовище. А самі магазини ТОВ «Епіцентр», наприклад, по вул. Стальського, 29, знаходиться на відстані 30 метрів до будинків», — заявили члени кооперативу «Дніпровський».

Відповідно до закону «Про місцеве самоврядування» пропозиції, які виносяться за результатами громадських слухань, підлягають обов’язковому розгляду органам місцевого самоврядування. Цього четверга мешканці збираються разом з народним депутатом (наразі шукають, яким саме) занести протокол своїх зборів в Київраду. Люди в черговий раз сподіваються, що таке важливе для них питання таки розглянуть на сесії.