Житомирські сельхоз підприємства нагріли руку на відшкодуванні в 1.2 млн. грн.

У Житомирській області співробітники Служби безпеки України викрили та припинили механізм розтрати бюджетних коштів, виділених на виплату компенсацій сільгоспвиробникам за придбану техніку вітчизняного виробництва. Про це повідомили в прес-центрц СБ України.

Як йдеться у повідомленні, у 2010 році посадові особи Житомирської філії комерційної структури, яка займається реалізацією сільськогосподарської техніки, спільно з посадовими особами виробника такої техніки - товариства з обмеженою відповідальністю укладали угоди з сільгоспвиробниками регіону на поставку вітчизняних зернозбиральних комбайнів.

Ініційованої СБУ перевіркою встановлено, що під виглядом вітчизняних комбайнів правопорушники реалізовували техніку, вироблену на підприємстві однієї з сусідніх країн, і на яку попередньо були нанесені наклейки і знаки маркування українського заводу-виробника.

Для отримання з державного бюджету Тридцятивідсотковий компенсації підприємства-покупці техніки подавали до Головного управління агропромислового розвитку Житомирської ОДА документи про витрати на придбання сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва.

Зараз оперативники встановили 5 приватних сільгосппідприємств регіону, які з використанням такого механізму заявили і отримали з державного бюджету понад 1,2 млн. гривень відшкодування.

Слідчими УСБУ в Житомирській області зареєстровано в ЕРДР кримінальне провадження за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Досудове розслідування проводить прокуратура Житомирської області.

Прес- центр СБУ