Закони писані не для всіх?

Питання паювання землі неодноразово піднімались на сторінках газет, висвітлювались на радіо та телебаченні. І в більшості випадків це схвальні відгуки про тих, хто керує цим процесом.

Не будемо відступати від традиції і згадаємо ще раз, як відбувалось дане дійство в Оратівському районі, а саме в селі Осична.

Районна газета „Обрії Оратівщини”, обласна „33-й канал” не оминули увагою цю подію, вознесли хвалу нинішнім керманичам району: голові РДА Кириленко Г.В. та голові районної ради Ковтуну І.І.. Та й чи можна було оминути , коли мова йшла про видачу державних актів громадянам села – останнього в області, де не було проведено розпаювання.

Провели, але як ? Відповідно до горизонтальної зйомки території земель, що підлягають поділу по Осичнянській сільській раді підлягало розпаюванню 980 га. землі, що і було затверджено розпорядженням № 490 від15 вересня 2008 року попереднього голови Оратівської РДА Покорнюком П.Ф. На 401 членів КСП припадало по 2,5 умовно-кадастрових гектарів землі.

Саме на такі земельні ділянки виготовили державні акти ті члени бувшого КСП „Нива” с. Осична, які віддали свої земельні наділи в оренду місцевому фермеру. До речі, розподіл майна даного КСП не проводився, хоч і реорганізація „де факто” відбулася шляхом голосування купки прибічників бувшого голови Ковтуна І.І. в ПСП „Авангард”, рухоме і нерухоме майно залишилося за бувшим господарем, бо ніхто не смів і рота відкрити, щоб на щось претендувати.Для довідки: керівником ПСП „Авангард”на сьогоднішній день рахується дружина Ковтуна І.І. Ковтун Г.І.

Отож, невелика групка людей, які відділились і передали свої паї фермеру, залишились ні з чим, тобто без майна, чим були порушені їх законні права. Проте, державні акти на земельні ділянки їм були виготовлені, договори оренди укладені і розрахунки проводились регулярно у відповідності до чинного законодавства.

На цьому б усе і закінчилось, якби бувший голова КСП, а нинішній голова районної ради Ковтун І.І не розщедрився для „своїх” людей і не розпорядився виготовити державні акти на 2,8 умовно-кадастрових гектарів землі, розпаювавши 1140 га землі і прихопивши при цьому 160 га. земель резервного фонду.В цьому його охоче підтримала нинішній голова РДА Кириленко Г.В., видавши нове розпорядження про розпаювання. Сказати – не розібралася жінка в тонкощах законодавства, підвели нерядиві службовці, та ні ж, добре бачила і розуміла все, оскільки була ознайомлена з технічною документацією працівників соціальної сфери с.Осична. І не затвердила її, попри те, що дана технічна документація двічі пройшла експертну оцінку. Дякуючи Галині Володимирівні, працівники соціальної сфери досі не мають державних актів на свої земельні наділи. І скільки не оббивав пороги владних кабінетів бувший сільський голова Коталевич О.А., намагаючись допомогти у вирішенні питання для односельців, нічого не зміг добитись.

А от для „своїх” Галина Володимирівна затвердила технічну документацію, навіть без проходження державної технічної експертизи. Остання була замовлена тільки через місяць після затвердження технічної документації, хоч в даному випадку експертна оцінка була обов”язковою, оскільки розпайовувались землі резервного фонду, що відносяться до особливо цінних земель – чорноземів.Таким чином, розмір середньої частки паю була збільшена за рахунок земель резервного фонду. Порушення очевидні, чи не так? Та питання в іншому... Чому цих порушень не помічає ні прокуратура району, ні області? Адже збитки, завдані державі, тут обчислюються мільйонами гривень. Що ж , подивимось, чи розповсюджуються Закони України на перших осіб району, чи вони писані не для всіх?

P.S. До речі, для себе, для двох своїх синів і невісток, які не проживають на території району, Кириленко Г.В. зуміла віднайти 10 га землі для розширення особистого селянського господарства поблизу смт. Оратів (розпорядження № 242 від 29.06.2011 року), не зважаючи на те, що ні вчителі, ні вихователі дитячого садка, ні інші працівники соціальної сфери такої змоги не мали - для них землі не знайшлося. Це ще один красномовний факт для правоохоронних органів району і області та й для громадян району теж.