У Маріуполі засудили шістьох грабіжників бюджетних коштів при постачанні електроенергії, мільйон гривень

За матеріалами СБУ Жовтневий районний суд м.Маріуполя виніс вироки шістьом посадовим особам «Донецькобленерго» і визнав їх винними у скоєнні злочину за ч.1 ст.366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Співробітники СБУ встановили, що посадовці одного з районних підприємств електромережі «Донецькобленерго» складали акти, в яких завищували фактичні обсяги споживання енергії та надавали неправдиві відомості про те, що деякі споживачі не сплачували гроші за електроенергію. Насправді цих споживачів не існувало, а фальшиві акти стали підставою для незаконного відшкодування за рахунок державного підприємства «Енергоринок» втрат від нібито здійсненого постачання електроенергії. Таким чином, протягом 2010-2011 рр. регіональному енергопостачальнику було незаконно нараховано понад 1 млн. гривень державних коштів.

Рішенням суду кожному засудженому призначено штраф у розмірі 1500 гривень. Кошти, надлишково отримані ПАТ «Донецькобленерго» через завищення фактичних обсягів споживання електроенергії споживачами, вилучені і повернуті ДП «Енергоринок».

Викрита СБУ протиправна схема стала підставою для прийняття Національною комісією регулювання електроенергетики України рішення про необхідність розгляду випадків несплати споживачами отриманої електроенергії у судовому порядку, що виключає можливість складання протоколів на неіснуючих споживачів і дозволить уникнути випадків незаконних компенсацій підприємствам-енергопостачальникам.

Прес-центр СБ України