Начальника Сумського держземкадастру засуджено за великий хабар

У Сумській області за матеріалами СБУ до кримінальної відповідальності притягнуто колишнього начальника Сумської регіональної філії «Центру державного земельного кадастру», який вимагав хабар за державний акт на земельну ділянку.

Встановлено, що протягом кількох місяців 2011 року службовець, вимагав у мешканця м.Суми гроші за передачу тому документів на земельну ділянку, розташовану у Сумському районі. Незважаючи на те, що не видавати документ не було жодних правових підстав, керівник регіональної філії  «Центру державного земельного кадастру»  висунув умови, що віддасть акт лише після сплати йому 4750 доларів США.

6 жовтня 2011 року посадовець був затриманий співробітниками СБУ та прокуратури під час одержання частини хабара у розмірі 3 тис. доларів США у власному автомобілі.

Згідно з вироком Ковпаківського районного суду міста Суми, колишнього службовця визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.189 (вимагання) Кримінального кодексу України, та засуджено до 2,5 років позбавлення волі. Ухвалою колегії суддів з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Сумської області від 18 грудня 2012 р. вирок залишено без змін, і він набув законної сили.

Прес-центр СБ України