На Миколаївщині 5 років в’язниці отримав начальник пожежної частини за крадіжку бензину

У січні ц.р. вступив у законну силу вирок Южноукраїнського міського суду Миколаївської області у кримінальній справі, порушеній стосовно колишнього начальника однієї із державних пожежних частин м.Южноукраїнськ, який налагодив протиправний механізм розтрати паливно-мастильних матеріалів.

З грудня 2010 року до липня 2012 року посадовець відповідно до укладеної угоди між пожежною частиною та місцевим енергокомплексом мав забезпечувати протипожежну безпеку підприємства.

Утім, співробітники СБУ встановили, що офіцер МНС, зловживаючи службовим становищем, заволодів паливно-мастильними матеріалами, які перебували у його віданні, на загальну суму понад 210 тисяч гривень. Зловмисник систематично давав вказівки підлеглим зливати з баків службових автомобілів пальне у каністри та у подальшому реалізовував його своїм знайомим у місті. Натомість, списував палиьне як витрачене на потреби пожежної частини.

Рішенням суду тепер уже колишнього начальника пожежної частини визнано винним у скоєнні злочинів, передбачених ч.4 ст.191 (привласнення, чи розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем) та ч.2 ст.366 (службовий підлог, тобто внесення посадовою особою в офіційні документи завідомо неправдивих даних) Кримінального кодексу України. Правопорушник засуджений до 5 років позбавлення волі із забороною обіймати посади в органах МНС та з випробувальним строком 2 роки, а також зобов’язаний повернути державі привласнені кошти.